MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA

Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt w Złejwsi Małej Igrzysk Młodzieży Szkolnej kończmy z brązowym medalem.

W półfinale turnieju po zwyciestwie z SP Wielgie i remisie z SP Działyń awansowaliśmy do finału mistrzostw

Tam ulegliśmy nieznacznie ubiegłorocznym mistrzyniom województwa piłkarkom SP Zławieś Wielka i zremisowaliśmy z SP 2 Tuchola.

To kolejny sukces tego zespołu w tym roku szkolnym, po medalu Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych i Przełajowych Biegach Drużynowych, Mistrzostwie Powiatu i Piłce Ręcznej. Mamy wspaniałą młodzież i możemy być z nich dumni.

turniej piłki nożnej - grupa na boisku

WARSZTATY TEATRALNE – PODSUMOWANIE

Za nami niezwykle intensywne, pełne energii i artystycznego szaleństwa cztery dni! Grupa 16 odważnych siódmoklasistów wzięła udział w wyjątkowych warsztatach teatralnych, które poprowadził niezwykle charyzmatyczny Mirosław Gliniecki z koszalińskiego Teatru STOP.

To nie były zwykłe lekcje aktorstwa. Warsztaty stały się dla młodzieży przestrzenią do przełamywania własnych słabości, walki z tremą i wychodzenia ze strefy komfortu. Uczniowie z każdym dniem zyskiwali większą pewność siebie, co zaowocowało spektakularnym finałem – widowiskiem wystawionym na scenie Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach przed licznie zgromadzoną publicznością.

Przygotowany przez grupę spektakl zaskoczył widzów swoją formą. Młodzi aktorzy postawili na przerysowaną estetykę – pełną wyrazistych gestów i mocnych emocji, absurdalne i groteskowe sceny, które bawiły publiczność, jednocześnie niosąc ze sobą głębszy przekaz, lokalny akcent – fabuła spektaklu w błyskotliwy sposób nawiązywała do nadchodzących, wyjątkowych obchodów 25-lecia nadania imienia patrona Szkole Podstawowej w Śliwicach.

Wielkie brawa dla młodych artystów za odwagę i serce zostawione na scenie, a dla Mirka Glinieckiego – za genialne poprowadzenie młodzieży i wydobycie z niej ukrytego potencjału! To były dni, które z pewnością na długo zapadną w pamięć uczestników i mieszkańców Śliwic.

Program finansowany był ze środków Urzędu Gmina Śliwice.

BH

Skrót filmowy:

WYCIECZKA KMB

Wtorkowa wycieczka Klubu Młodego Bohatera do Bydgoszczy☀️🚞☀️… .

Wyprawie tej, towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji i ciekawych atrakcji …. .

Pierwszą z nich była jazda pociągiem oraz środkami komunikacji miejskiej.

Najatrakcyjniejszym punktem programu dla większości uczestników wycieczki, okazał się pobyt w bydgoskim Kosmoparku👨‍🚀🌙🚀🌖🔭🧑‍🚀✨.

Tam dzieci odbyły niezapomnianą podróż po niezwykłych zakątkach wszechświata. Odkrywały tajemnice układu słonecznego, oglądały interaktywne wystawy i poznawały ciekawostki o życiu w przestrzeni kosmicznej.

Przygoda w tym niesamowitym miejscu, była fascynującym doświadczeniem, łączącym naukę z fajną zabawą.

Zupełnie innych, ale jakże ciekawych wrażeń dostarczyła uczniom wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu🛁🧼🚿🛀 podczas której, wszyscy wzięli udział w warsztatach mydlanych, tworząc pod okiem edukatora, prawdziwe mydlane arcydzieła 🧼🫧🧼🫧.

Po warsztatach przyszedł czas na zaskakujące ciekawostki…, dzieci dowiedziały się jak wyglądały łaźnie, łazienki, przedmioty do mycia i prania- od czasów starożytnych aż po współczesność.

Mogły obejrzeć stare wanny, tarki, pralki, suszarki oraz mydła pochodzące z różnych zakątków świata. Wszyskich uczestników zszokowała opowieść o skrajnych zaniedbaniach higienicznych w okresie średniowiecza 🫢.

Poza tym, uczniowie mieli też okazję pospacerować po Starym Rynku oraz głównych ulicach Bydgoszczy. Był też czas na dobre jedzonko, lody, pamiątki oraz inne przyjemności… 🍧☀️🍕☀️🌭☀️.

-Super wycieczka🥳!!!

Podsumowały dzieci w drodze powrotnej do Śliwic.

LJ

uczniowie na stacji kolejowej w trakcie przesiadki

WYCIECZKA KLASY 8A

Pierwsze dwa dni wycieczki klasy 8a za nami. Pod przewodnictwem pana Krzysztof Kozłowski jest zawsze intensywnie, a zatem uczniowie w ciągu tych dwóch dni mają za sobą wizytę w kopalni soli w Wieliczce, podziwianie klimatycznego Krakowa, wejście na Nosal, Gubałówkę oraz spacer po Krupówkach. Zapraszamy do niewielkiej fotorelacji z dwóch dni.

uczniowie klasy 8a na wycieczce

BITWY MATEMATYCZNE

W ubiegłym tygodniu odbył się konkurs matematyczny dla klas czwartych. Konkurs miał formę zdalnej Bitwy Matematycznej na platformie Eduelo. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i emocjami odpowiadali na pytania, wykazując się dużą wiedzą oraz umiejętnościami matematycznymi.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów. Na podium znaleźli się:

I miejsce – Cyprian Topoliński

II miejsce – Filip Szamocki

III miejsce – Alicja Grabowicz

Pozostali uczestnicy również świetnie poradzili sobie z matematycznymi zagadnieniami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w pogłębianiu wiedzy matematycznej.

uczniowie w trakcie rozgrywki matematycznej

ZAJĘCIA KULINARNE

Na kółku kulinarnym zamieniliśmy się w prawdziwych czekoladowych czarodziejów i własnoręcznie przygotowaliśmy domową czekoladę, która wyglądała tak kusząco, że trudno było doczekać degustacji.

Mieszanie składników było świetną zabawą, choć niektórzy próbowali „kontrolować jakość” co kilka minut, podjadając masę.

Do słodkiego dzieła przygotowaliśmy też wodę z miętą i cytryną, która okazała się prawdziwym hitem.

Mięta przyjemnie orzeźwia i pomaga w trawieniu, a cytryna dodaje witaminy C oraz wspiera odporność.

To było pyszne spotkanie, po którym każdy wyszedł z uśmiechem, pełen energii i z ochotą na kolejne kulinarne eksperymenty.

JD

uczniowie w trakcie zajęć kulinarnych

WIZYTA W SKRZESZEWIE

„Z miłości do ludzi…” Te słowa ks. dra Stanisława Sychowskiego przetrwały nie tylko na kartach historii, ale nadal żyją we wszystkich działaniach, podejmowanych przez Szkołę Podstawową w Skrzeszewie Żukowskim oraz lokalną społeczność, która za patrona obrała sobie właśnie tego wielkiego Polaka. W gościnne mury dworku, w którym przyszedł na świat, mieli okazję zawitać w miniony czwartek w ramach wycieczki ufundowanej przez Gmina Śliwice uczniowie klas VII A i VII B oraz reprezentacja harcerzy. W drodze do Skrzeszewa mieli okazję pomodlić się przed kościołem w Przodkowie, gdzie urodził się i ochrzczony został patron Szkoły Podstawowej w Śliwicach, ksiądz prałat Erhard Staniszewski. Zadziwiającym zrządzeniem Boga i losu okazał się fakt, że tak blisko siebie na Kaszubach przyszło na swiat dwóch przyszłych kapłanów, ktorzy na stałe odmienili oblicze tej samej wsi w Borach Tucholskich…

W otoczonym majową zielenią budynku szkoły przybysze z Borów zostali podjęci z ciepłem, życzliwością i gościnnością, która głęboko zapada w serca i pozostaje w nich na zawsze.

Podczas części oficjalnej pani dyrektor Katarzyna Firkowska po serdecznym powitaniu i nawiązaniu do sylwetek obu patronów, wraz z panem vice dyrektorem Januszem Cirockim przekazała na ręce pani dyrektor Danuty Zaremby pamiątkowy baner, który docelowo znajdzie miejsce w szkole w Śliwicach. Pani dyrektor SP Śliwice podziękowała za wszystko i zaprosiła gospodarzy do rewizyty. Odśpiewane zostały hymny obydwu szkół, hymn SP Śliwice przy akompaniamencie akordeonowym Sebastiana Puchalskiego. Wzruszającą w przekazie prezentację o sylwetkach obu patronów przygotowano pod opieką pana Waldemara Chojnackiego. Niewyczerpaną skarbnicą informacji o Skrzeszewie okazali się pani sołtys Elżbieta Klinkosz i miejscowy pasjonat historii oraz pożarnictwa, pan Tadeusz Serkowski. Młodzież integrowała się w grupach, nie tylko słuchajac o Skrzeszewie, ale takze tańcząc belgijkę.

Po pełnym wrażeń pobycie w Skrzeszewie uczniowie udali się do Żukowa, kolebki haftu kaszubskiego,gdzie zwiedzili dawny klasztor norbertanek oraz podziwiali arcydzieła, haftowane niegdyś przez żukowskie mniszki. Nie zabrakło również pysznej pizzy:) Po posiłku uczniowie mieli również okazję spotkać się z panią burmistrz, Mariolą Żmudzińską, z którą wcześniej spotkała się pani dyrektor. Nie zabrakło też przedstawiciela mediów, pana Mariusza Sieraczkiewicza.

Pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia uczniowie powrócili do domu.

Koordynatorem wycieczki była pani Joanna Januszewska, opiekę sprawowali: pani Barbara Wryłka i ks. Krzysztof Piątek.

Fotorelacja: SP Śliwice, pani Agnieszka Flisikowska SP Skrzeszewo Żukowskie

uczestnicy wycieczki do Skrzeszewa na tle kościoła

DZIEŃ RODZINY W 3C

Z okazji Dnia Rodziny uczniowie klasy 3c gościli w murach szkolnych swoją mamę i swojego tatę.

Trzecioklasiści na tę specjalną okazję przygotowali recytację wierszy, śpiew piosenek, taniec oraz grę na instrumentach.

Ponadto uczniowie obdarowali rodziców własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi.

W trakcie słodkiego poczęstunku rodzice wraz z dziećmi wzięli udział we wspólnej zabawie.

Czas z rodziną jest czymś niezwykłym, niezapomnianym. Nasi najbliżsi to nasz największy skarb.

MN

występ uczniów z klasy 3c