Laureat konkursu kuratoryjnego.

„Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych otrzymują z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną… Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej…”.

Tak opisują sytuację naszego ucznia przepisy prawa oświatowego, ale pomijając nudne przepisy: MAMY TO!!!

Karol Kiełbratowski z klasy ósmej został LAUREATEM wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z informatyki! To informacja dziś już oficjalnie potwierdzona przez kuratorium oświaty w Bydgoszczy. Pomimo sytuacji pandemicznej udało się dopiąć wszystkie 3 etapy konkursu i zdobyć ostateczny sukces.

Brawo Karol!

opiekun: Bartosz Hulisz

laureat konkursu kuratoryjnego Karol Kiełbratowski

Festiwal Piosenki Anglojęzycznej

Muzyka łagodzi obyczaje i chyba coś jest w tym stwierdzeniu. Pomimo trudnego czasu pandemii udało się po raz kolejny zorganizować Festiwal Piosenki Anglojęzycznej, który zapoczątkowany został w Gimnazjum w Śliwicach, a kontynuowany jest w Szkole Podstawowej. W Festiwalu udział wzięło 12 uczestników. W wyniku wirtualnej rywalizacji, którą wirtualnie oceniała niezależna komisja, wyniki kształtują się następująco:

Kategoria klas IV-V

1. Adam Kłopotek

2. Otylia Paul

3. Maja Mechlińska

Kategoria klas VI-VIII

1. Aylin Gwizdała

2. Katarzyna Masalon

3. Małgorzata Zaremba

Organizatorkami Festiwalu były panie Emilia Czapska i Joanna Januszewska. Symboliczne nagrody dla laureatów trzech pierwszych miejsc oraz dyplomy, które oprócz cząstkowych ocen celujących i pozytywnych uwag, otrzymają wszyscy uczestnicy, zostaną przekazane uczniom po powrocie do szkoły. Wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i odważyli się zaprezentować w języku obcym, serdecznie gratulujemy:)

Tydzień mózgu w klasach I – III

W dniach 15-19 marca 2021 roku w Szkole Podstawowej w Śliwicach uczniowie realizowali projekt edukacyjny dotyczący mózgu człowieka. Hasło pierwszego dnia brzmiało: „Co to jest mózg?”. Tego dnia uczniowie zapoznali się z budową i funkcjonowaniem mózgu oraz oglądali film edukacyjny dla dzieci. We wtorek korzystając z różnych źródeł informacji uczniowie wykonywali gazetki tematyczne, rozwiązywali łamigłówki oraz grali w Karty Grabowskiego zgodnie z hasłem: ”Ćwiczymy nasze mózgi”. Trzeciego dnia hasłem dnia było stwierdzenie: ”Mózg lubi ruch”. W tym dniu uczniowie spędzali czas na świeżym powietrzu i w czasie zabaw integrowali się z grupą. W czwartek uczniowie dowiedzieli się: ”Co jeść, aby nasza główka pracowała”. Tego dnia omówiliśmy piramidę zdrowego żywienia, a następnie uczniowie wykonaliśmy zdrowe kanapki i sałatki. Ostatniego dnia w piątek dzieci naszej szkoły relaksowały się przy muzyce i wykonywały prace plastyczne pt. „Jak się relaksuję”. W ramach tygodnia mózgu pani logopeda Lucyna Janicka przeprowadziła zajęcia dla klas I – III na temat ważnej roli oddychania i dotleniania naszego mózgu. W tym tygodniu również pani bibliotekarka Krystyna Król przeprowadziła w klasach trzecich konkurs pt. „Baśnie Andersena”. Na początku pani Krysia przybliżyła dzieciom sylwetkę autora i opowiedziała kilka ciekawostek dotyczących H. Ch. Andersena. Uczniowie w klasach rozwiązywali krzyżówki, odgadywali fragmenty baśni oraz prezentowali się z eksponatem, który określał baśń. Na koniec uczniowie układali puzzle obrazkowe.

tablica  z ilustracjami dotyczącymi pracy mózgu

DBI 2021

Rozdanie pamiątkowych dyplomów zakończyło obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 w naszej szkole. W lutym w ramach zajęć informatycznych prowadzone były tematy związane z zagrożeniami mogącymi czyhać w cyberprzestrzeni, quizy tematyczne, a także tradycyjny konkurs. Uczniowie nadesłali przepiękne prace, z których komisja nagrodziła:

KLASY I-III:
Agata Czapska 1b
Zosia Hulisz 2a
Antek Talaśka 1b
Alan Karpus 3c

wyróżnienia:
Amelia Szlachcikowska 2a
Helena Urbańska 2a
Nikola Szlachcikowska 2a
Igor Wysocki 3b

KLASY 4-8:
(nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie do szkoły)

Alicja Hulisz 7a
Maja Mechlińska 5

wyróżnienia:
Łucja Urbańska 4a
Olga Czapska 4a
Jakub Kolasiński 4b
Martina Trawińska 8b

nagroda specjalna za kreatywność – przygotowanie testu w scratch na podstawie quizu z lekcji:

Kajetan Gronek 6c

Serdecznie gratulujemy.
Bartosz Hulisz

FOTOGALERIA

ilustracja promocyjna dzień bezpiecznego internetu 2021

Rocznica

“Idź przez życie tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Ciebie…” Rok temu zakończyła się ziemska wędrówka długoletniej dyrektor Szkoły Podstawowej w Śliwicach, pani Grażyny Wilkowskiej. Pozostała z nami nie tylko we wdzięcznych wspomnieniach, ale także w śladach Jej obecności w sercu i murach Szkoły Podstawowej im. Księdza Erharda Staniszewskiego w Śliwicach…

dyrektor szkoły Grażyna Wilkowska