TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Śliwice odbył się gminny etap OTWP czyli Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Doskonale spisali się nasi reprezentanci, bo pięciu z nich przeszło etap pierwszy i dostało się do finału. W nim najlepiej poradził sobie Seweryn Andrearczyk wygrywając rywalizację w młodszej grupie wiekowej, drugi był Jasiu Schiller, czwarty Antoni Kraiński, a piąty-najmłodszy z uczestników Sebastian Puchalski. W grupie starszej w finale na drugim miejscu uplasował się Paweł Landowski. Seweryn Andrearczyk będzie reprezentował naszą gminę na konkursie powiatowym. Gratulacje dla wszystkich. Trzymamy kciuki za Seweryna. Opiekun grupy: Krzysztof Kozłowski

turniej wiedzy pożarniczej

SPOTKANIE KMB I KT

W dniu 29 marca w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie uczniów z Klubu Młodego Bohatera oraz Kółka Teatralnego. Dzieci wykonały świąteczne kartki i upominki dla seniorów z DPS w Wysokiej. Spotkaniu towarzyszyła miła przedświąteczna atmosfera przy pysznych drożdżówkach i kakao.

spotkanie kmb i kt

SPEKTAKL DEALER

„Nikt nie jest odporny na uzależnienie; dotyka ono ludzi w każdym wieku, każdej rasy, klasy i zawodu.” Słowa Kennedy’ego mogłyby towarzyszyć uczestnikom dzisiejszego spektaklu DEALER. Spektakl wg scenariusza Mirosława Glinieckiego o przesłaniu profilaktycznym został zaprezentowany przez Teatr STOP dzięki Gminnej Komisji ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śliwicach. Koordynatorem z ramienia szkoły była pani Maria Mazurkiewicz. Audytorium stanowiły klasy VII i VIII, dla których przedstawione problemy, wątki i refleksje stanowić będą z pewnością materiał do przemyśleń.

spektakl dealer

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

W piątek zakończyliśmy trwające od środy zajęcia profilaktyczne zorganizowane przez panią Marię Mazurkiewicz dla uczniów klas siódmych oraz ósmych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a prowadzone były przez panią Mariolę Mazur z Agencji Usług Profilaktycznych SILOE ze Starogardu Gdańskiego. Dziękujemy!

zajęcia profilaktyczne - podsumowanie

LAUREAT – HISTORIA 2022.03

SUKCES! Bieżący, intensywny pod kątem wydarzeń w naszej szkole tydzień kończymy doskonałą wiadomością – uczeń klasy szóstej, Jaś Wutkowski, ma już potwierdzoną oficjalnie informację o zdobyciu tytułu laureata kuratoryjnego wojewódzkiego konkursu z historii! Opiekunem konkursowym była pani Barbara Wryłka, której także serdecznie gratulujemy sukcesu podopiecznego. Przypominamy, że w tym roku tytuł laureata z informatyki zdobyła także Alicja Hulisz. Uczniowie tym samym zapewnili sobie bezstresowy wybór dowolnej szkoły ponadpodstawowej. Brawo! Czekamy jeszcze na oficjalne dokumenty i statuetki od kuratorium – oczywiście udostępnimy także fotorelację z przekazania.

laureat Jasiu Wutkowski

PRZYGOTOWANIA DO TURNIEJU 2022.03

Reprezentacja naszej szkoły przygotowuje się do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Dzięki uprzejmości pana Piotra Landowskiego i gościnności komendanta Śliwickiej OSP Macieja Peplińskiego, zawodowego strażaka Sebastiana Łońskiego oraz strażaków Piotra Puchalskiego i Macieja Pliszki nasi uczniowie poznali specjalistyczny sprzęt strażacki i zdobyli szeroką wiedzę. Trzymamy kciuki za powodzenie na konkursie. Opiekun grupy: Krzysztof Kozłowski.

wizyta w OSP Śliwice

WIZYTACJA BISKUPA 2022.03

„Bądź dobry jak chleb” – ta i wiele innych maksym księdza prałata Erharda Staniszewskiego, patrona naszej szkoły, pojawiało się w trakcie programu prezentowanego przez naszych uczniów z okazji wizytacji Biskupa Arkadiusza Okroja wraz z diakonem Zbigniewem Machnikowskim. W trakcie programu artystycznego wielokrotnie odwoływano się do wartości hołdowanych przez szkołę, a będących spuścizną nauk księdza prałata tak potrzebnych i ważnych w dziesiejszych, trudnych czasach. W trakcie uroczystego spotkania pan wicedyrektor Bartosz Hulisz wręczył pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez radę rodziców dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w organizowanym tydzień wcześniej konkursie wiedzy o patronie organizowanym przez panią Krystynę Król. Pierwsze miejsce zdobył Konwalski Mateusz, drugie – Marcelina Nowak, a ex aequo trzecie – Nela Maciejak i Igor Wysocki. Wyróżnił także publicznie sportowców z klas czwartych obecnych na występie, którzy kilka dni wcześniej osiągnęli sukcesy wojewódzkie pod opieką niezawodnego trenera – Krzysztofa Kozłowskiego – Gabrielę Kelsz, Łucję Budę, Antoniego Kraińskiego oraz Tymoteusza Chwojnickiego. Spotkanie zakończyła pani dyrektor – Danuta Zaremba dziękując uczniom oraz paniom przygotowującym występ – Joannie Dietrich oraz Lucynie Czapskiej.

wizytacja biskupa

TURNIEJ RECYTATORSKI 2022.03

W środę 23 marca uczniowie naszej szkoły klas I-III wzięli udział w Turnieju Recytatorskim „O Pióro Jana Brzechwy”, który odbył się w TOK w Tucholi. Nasi uczniowie byli świetnie przygotowani i pięknie recytowali wiersze.

Laureaci konkursu:
I miejsce w kategorii klas I zdobyła Maja Nowakowska
II miejsce w kategorii klas I zdobył Kornel Spychalski
I miejsce w kategorii klas III zdobył Sebastian Puchalski
III miejsce w kategorii klas III zdobyła Amelia Szlachcikowska
Wyróżnienie otrzymał Oskar Rajca z klasy II. Dyplomy również otrzymały Zosia Kraińska z klasy I oraz Oliwia Leszczyńska z klasy II.

turniej recytatorski

LAUREAT – ALICJA HULISZ

Sukces! Mamy już potwierdzoną informację o zdobyciu przez naszą uczennicę klasy 8a tytułu LAUREATA wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z informatyki! Brawo Alicja Hulisz!

opiekun: Bartosz Hulisz 🙂

PS. To nie koniec dobrych informacji – czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie wyniku kolejnego laureata. Taki historyczny sukces z historii osiągnął Jaś Wutkowski z klasy szóstej! Oficjalna informacja powinna pojawić się jeszcze w bieżącym tygodniu.

laureat konkursu z informatyki - Alicja Hulisz

16.03.2022 – SEANS W GOK

Gościnne mury śliwickiego GOK-u ponownie zapełniły się uczniami naszej szkoły. Tym razem w seansie „Fritzi – przyjaźń bez granic” udział wzięły klasy 6a oraz 5b. Poruszająca i wyjątkowa w formie animacja opowiadała o zawirowaniach historii z dziecięcej perspektywy. Twórcom udało się oddać atmosferę przemian 1989 roku w sposób przystępny dla młodej widowni, ale i autentyczny.

seans filmowy w GOK Śliwice