KLUB MŁODEGO BOHATERA

Wycieczka uczniów z Klubu Młodego Bohatera-Gdańsk/ Gdynia-31 maja 2022 r. .

Ostatni dzień maja, uczniowie KMB spędzili na jednodniowej wycieczce w Trójmieście.

Pierwszą atrakcją był spacer po najbardziej urokliwych zakątkach Gdańska- wzdłuż rzeki Motławy oraz po ulicach Głównego Miasta, gdzie dzieci podziwiały Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Bazylikę Mariacką, Złotą Bramę… oraz inne, równie atrakcyjne miejsca. Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek . Po długim spacerze wszyscy chętnie nabrali oddechu przy pysznych lodach i gofrach.

Następnym punktem wyprawy, były zajęcia w Centrum Eksperymentu w Gdyni. To bardzo ciekawe miejsce, które zarówno uczy jak i bawi !!! Uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych pt.: „Bakterie & Spółka”.

Na koniec , zgodnie z życzeniem większości był posiłek w Mc’donaldzie i na deser – lody Grycan!

To była bardzo udana wyprawa, już nie możemy doczekać się następnej! Jednomyślnie stwierdziły dzieci, podczas drogi powrotnej.

klub młodego bohatera na wycieczce

SUKCESY SPORTOWE

To już jest finał, ale jeszcze na pewno nie koniec. Naszym sportowcom i ich opiekunowi, panu Krzysztofowi Kozłowskiemu dziękujemy za całoroczny trud i gratulujemy odniesionych sukcesów:)

grupa sportowców

SUKCES NAUCZYCIELA

Sobota 28 maja zapisuje się w historii naszej szkoły jako dzień, w którym nasz nauczyciel, pan Marek Czapski, zdobył indywidualnie trzecie miejsce w XXXI edycji Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym w Łodzi!

Gratulacje panie Marku!

sukces nauczyciela - pana Marka Czapskiego w tenisie stołowym - grupa

DNI OTWARTE LO CZERSK

27 maja ósmoklasiści po trzydniowym maratonie egzaminacyjnym wybrali się pod czujnym okiem pani pedagog, Marii Mazurkiewicz, na eksplorację zakamarków kolejnej szkoły ponadpodstawowej w regionie. Tym razem zawitali w gościnne mury Liceum Ogólnokształcącego imienia Wincentego Pola w Czersku.

dni otwarte w LO Czersk

WYCIECZKA 3A

26 maja klasa 3a wraz z wychowawcą – panią Ewą Orlikowską – przy wsparciu Marty Pawelskiej oraz Anny Pawlickiej udała się na podbój trójmiejskiego ZOO. Czterogodzinne zwiedzanie przestrzeni wypełnionej przeróżnymi zwierzętami sprawiło ogromną frajdę naszym podopiecznym. Szczególne wrażenie na uczniach zrobiły małpy, słonie i żyrafy 🙂 Wizytę w ZOO zakończył wspólny obiad na jego terenie. Kolejnym punktem programu była odprężający wypoczynek na wietrznej plaży w Brzeźnie oraz podziwianie widoków z molo. Zmęczeni, ale pełni wrażeń młodzi turyści wrócili bezpiecznie do Śliwic około godziny 18tej.

wycieczka klasy 3a - grupa przed wyjazdem

POMOC CZWORONOGOM

Jak miło jest pomagać czworonogom. W niedzielne, słoneczne popołudnie udałam się z przedstawicielem uczniów, Jasiem Wutkowskim, do „Przytuliska” w Bysławiu. W imieniu wszystkich uczniów, rodziców i szkoły przekazaliśmy karmę i sprzęt dla potrzebujących zwierząt. W piątek 20 maja Szkoła Podstawowa w Śliwicach przekazała również 730 zł na rzecz „Przytuliska.” Pieniądze zostały zebrane podczas akcji „Podaj łapę” w trakcie Dnia Ziemi. Dziękujemy

Magdalena Wutkowska

pomoc czworonogom

KARTA ROWEROWA

Już niebawem egzamin praktyczny na kartę rowerową. Uczniowie klas 4 są już po egzaminie z teorii. Wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Pozostało tylko poćwiczyć jazdę, stosując poznane zasady oraz znaki bezpieczeństwa na miasteczku ruchu drogowego, które mieści się na boisku szkolnym. Próby jazdy odbywają się na zajęciach techniki oraz wychowania fizycznego pod okiem nauczycieli: Magdaleny Mechlińskiej, Michała Kraińskiego oraz Krzysztofa Kozłowskiego.

ćwiczenia na kartę rowerową