INFORMACJA DLA ÓSMOKLASISTÓW

Jeśli składaliście podanie do szkół w systemach elektronicznych teraz jest czas na zalogowanie się i wprowadzenie danych.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w serwisie online 1 lipca.

8 lipca zaświadczenia do odbioru w szkole.

Nie zapomnijcie po odbiorze dostarczyć do szkół kopii zaświadczenia i kopii świadectwa w odpowiednich terminach!

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22

Nadszedł ten długo wyczekiwany dzień. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Prałata Erharda Staniszewskiego zgromadzili się przed budynkiem, aby odebrać potwierdzenia całorocznej mniej lub bardziej wytężonej pracy.

Uroczystość koordynował pan Roman Mechliński, który zaanonsował wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie swoje słowa do uczniów skierowała pani dyrektor Danuta Zaremba, która podkreśliła radosny powrót do normalnej szkoły, nieograniczonej restrykcjami pandemicznymi, co szczególnie znalazło odzwierciedlenie w dużej liczbie wycieczek. Pani dyrektor podziękowała uczniom, rodzicom i nauczycielom, dodatkowo dziękując panu wice dyrektorowi Bartoszowi Huliszowi oraz koordynator dyżurów szkolnych, pani Joannie Januszewskiej. Słowa podziękowania skierowała również do odchodzących na emeryturę pań dyrektor: Ewy Orlikowskiej i Marioli Pawelskiej oraz pana Piotra Rusaka, nauczyciela fizyki. Panie dyrektor życzyły swoim następcom siły w wykonywaniu obowiązków. Na forum wyróżniony został uczeń klasy VI, Jan Wutkowski, który pod opieką pani Barbary Wryłka został laureatem konkursu kuratoryjnego na stopniu wojewódzkim.

Następnie głos zabrała pani Agnieszka Kłopotek, wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która w imieniu rodziców podziękowała trenerowi ekipy odnoszącej ogólnopolskie sukcesy sportowe, panu Krzysztofowi Kozłowskiemu Wspólnie wręczyli nagrody sportowcom: Zofii Kraińskiej, Gabrysi Kelsz, Magdalenie Gabrych, Antoniemu Kraińskiemu i Adamowi Kłopotkowi.

Następnie wychowawcy wraz panią dyrektor oraz przewodniczącym Rady Rodziców, panem Przemysławem Spychalskim, pogratulowali wyróżnionym za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz wręczyli nagrody książkowe. Pani dyrektor życzyła wszystkim udanych wakacji, a uczniowie udali się do klas, gdzie odebrali świadectwa i podziękowali za cały rok nauki.

Rozpoczęły się długo oczekiwane wakacje…

zakończenie roku szkolnego - grupa osób

ATRAKCJE KLASY IIIA

Klasa III A ostatnie chwile roku szkolnego spędziła na wspólnym pikniku, rozwiązując matematyczne zagadki, następnie uczniowie wykonali kapsułę czasu, którą otworzą w roku 2027, kiedy to ukończą naszą szkołę. W czwartek dzieci z Panią Ewą Orlikowską i Martą Pawelską relaksowały się na pobliskiej kręgielni. Jeszcze tylko jutrzejsze świadectwa i witajcie WAKACJE 🙂

klasa 3a na pikniku

V EDYCJA AKCJI: „DZIEŃ DLA ZDROWIA”

22 czerwca w naszej szkole odbyła się bardzo ważna akcja, która miała na celu promowanie zdrowego stylu życia. W ramach ruchu prozdrowotnego, uczniowie klas 4 – 7 wykonali projekty na temat zdrowego stylu życia oraz przygotowali gazetkę tematyczną, która umieszczona została na holu głównym. Tego dnia, klasa 7a promowała wśród społeczności szkolnej badania profilaktyczne wykonując: pomiar ciśnienia, wagi, wzrostu oraz badania wzroku. Uczniowie obliczali również BMI, który umożliwia sprawdzenie tego, czy ktoś ma problem z nadwagą, niedowagą lub otyłością. „Wisienką na torcie” była wizyta pani pielęgniarki, Magdaleny Lipkowskiej, która omówiła zasady zdrowego odżywiania oraz profilaktykę działań zapobiegających próchnicy.

Osobą odpowiedzialną za przebieg akcji prozdrowotnej była Magdalena Wutkowska.

akcja dzień dla zdrowia - grupa osób

MISTRZOSTWA GRY W SZACHY

Kolejny bardzo aktywny dzień za nami😁

Dziś rozegrano II Mistrzostwa Szkół Gmina Śliwice …oczywiście w szachach😁😉a jakby mogło być inaczej🙃

Mistrzostwa zostały rozegrane w Szkoła Podstawowa w Śliwicach😍na dystansie 7 rund z czasem 15 minut na rundę dla zawodnika.

Na sali gry stawili się reprezentanci Szkoła Podstawowa w Lińsku, Szkoła Podstawowa W Śliwiczkach oraz Gospodarze – Szkoła Podstawowa w Śliwicach😁😍

Rundy przebiegały bardzo sprawnie i o godz. 12:30 były już wręczone statuetki,nagrody i dyplomy😀

Nie będę oryginalny i podziękuję kolejny raz sędziom Angelice, Aleksandrze i Kacprowi za sprawne przeprowadzenie turnieju😁😍

Klasyfikacja końcowa👇

D-15

1. Alicja Hulisz(Mistrzyni Gminy Śliwice-1 m-ce open)🏆

2.Katarzyna Kożuch🏆

3.Nela Maciejak🏆

D-10

1.Zofia Hulisz🏆

2.Oliwia Leszczyńska🏆

D-8

1.Klara Węsierska🏆

2.Kraińska Zofia🏆

C-15

1.Bartosz Andrearczyk🏆

2.Kacper Piekarski🏆

3.Mateusz Dejnowski🏆

C-10

1.Franciszek Affeld🏆

2.Wiktor Kolaska🏆

3.Oskar Rajca🏆

C-8

1.Tymon Podlewski🏆

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy🏆💪😍😁

Pierwszych trzech zawodników w poszczególnych kategoriach otrzymało statuetki,każdy uczestnik nagrodę i dyplom oraz słodki upominek😁😉

Organizatorami zawodów byli:

Fundacja „Zagrajmy razem” Andrzej Leśniak, Gmina Śliwice, Szkoła Podstawowa w Śliwicach😁

Dziękujemy Dyrekcji SP Śliwice – Pani Danucie Zarembie oraz Panu Bartoszowi Hulisz😊 za pomoc w organizacji turnieju, Wójtowi Gminy Śliwice-Panu Danielowi Kożuchowi oraz Gminie Śliwice

grupa szachowa

KLUB MŁODEGO BOHATERA

Spotkanie podsumowujące działalność Klubu Młodego Bohatera oraz uczniów klasy 1a. Wspominaliśmy … i snuliśmy plany na przyszły rok szkolny. Spotkaniu towarzyszyła fajna, serdeczna atmosfera. Były też lody i wspólne zabawy integrujące grupę. Pożegnaliśmy się na czas wakacji.

spotkanie podsumowujące rok klubu młodego bohatera

WYCIECZKA KLASY 7B

Centrum Czynnej Ochrony Przyrody w Tleniu, działające w ramach Wdeckiego Parku Krajobrazowego ugościło dziś rano uczniów klasy VIIB, którzy najpierw popłynęli w rejs po Zalewie Żurskim, a następnie wzięli udział w fantastycznej grze terenowej, dotyczącej odkrywania tajemnic parku. Był też czas na relaks i podziwianie piękna przyrody. Cudze chwalicie, swego nie znacie…

wycieczka klasy 7b

NAGRODZENI UCZNIOWIE

W tym roku wyróżnienia otrzymało pięć osób: Alicja Hulisz, Marta Zielińska i Mikołaj Gibas ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata E. Staniszewskiego w Śliwicach, Emilia Zwolińska ze Szkoły Podstawowej w Śliwiczkach oraz Bartosz Andrearczyk ze Szkoły Podstawowej w Lińsku.

Gratulujemy!

grupa nagrodzonych uczniów