WARSZTATY TEATRALNE

PRZEZ TRUDY DO GWIAZD. Ta maksyma towarzyszyła 17 uczniom naszej szkoły z klas 6-8, którzy w dniach 24-27 października 2022 zmagali się z trudną sztuką gry aktorskiej podczas Warsztatów Twórczej Profilaktyki. Grupa NARGO dzielnie wkraczała w świat teatru pod czujnym okiem Pana Mirosława Glinieckiego z Teatru STOP z Koszalina. Po żmudnej, intensywnej, wyczerpującej pracy młodzi aktorzy pokazali owoc swojej ciężkiej 4-dniowej pracy. Zaprezentowali sztukę „Sceniczne wprawki” na deskach sceny w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach. Przedstawienie mieli okazję zobaczyć przedstawiciele rodzin , zaproszeni koledzy i koleżanki oraz Kółko Teatralne z klas 5. Przy okazji warsztatów młodzi ludzie mogli lepiej poznać samych siebie oraz sprawdzić swoje możliwości gry na scenie. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej i na Facebooku TEATRU STOP. Warsztaty sfinansowała Gminna Komisja do Spraw Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym.

warsztaty teatralne

PRACOWITY PIĄTEK

Ostatni, październikowy piątek obfitował w naszej szkole w wydarzenia, które podsumowaliśmy w jednej, poniższej fotorelacji. O godzinie dziesiątej gościliśmy panią Agnieszkę Kłopotek, wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która osobiście pogratulowała sukcesu młodym lekkoatletom (o których pisaliśmy już dwukrotnie w ubiegłym tygodniu) oraz wręczyła zasponsorowane nagrody. W rozmowie z uczniami podkreślona była ważna rola sportu, współpracy, ale także poświęcenie rodziców wkładających energię i swój czas w pomoc w startach. Równolegle w tym czasie rozpoczął się ostatni, szkolny etap konkursu kuratoryjnego – tym razem z fizyki. Podsumowanie etapów szkolnych na naszym profilu nastąpi na początku listopada.

Klasy czwarte uczestniczyły w pokazach ratownictwa przeprowadzanych przez pana Remigiusza Lemke przy wsparciu wychowawców – Piotra Gradowskiego oraz Michała Kraińskiego. W tym czasie klasa 6b, większość 5b oraz kilku uczniów 6a brało udział w przedstawieniu teatralnym w Chojnicach. Ostatnie chwile tygodnia roboczego przed pierwszym listopada upłynęły przedstawicielom klasy 8a wraz z panią Barbarą Wryłką na porządkowaniu grobów. Warto wspomnieć, że w kończącym się tygodniu udział w porządkowaniu brała znaczna część naszych uczniów #szkołapamięta

BH

grupa osób nagrodzonych - zawody sportowe

PAMIĘĆ O ZMARŁYCH

Pamięć o zmarłych jednoczy ludzi różnych pokoleń i przekonań, łączy przeszłość z teraźniejszością. Pamięć pozwala na nieśmiertelność, bo istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

W dniu 27 października, korzystając z przepięknej, jesiennej pogody, uczniowie Szkolnego Klubu Młodego Bohatera oraz Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami, wzięli udział w corocznej akcji -porządkowania grobów, na Cmentarzu Parafialnym w Śliwicach. Wszyscy z ogromnym zapałem grabili liście, porządkowali groby oraz cmentarne alejki. Na koniec złożyli na grobach symboliczne znicze i kwiaty oraz wspólnie odmówili modlitwę w intencji zmarłych.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Młodego Bohatera oraz Samorządu Uczniowskiego- Lucyna Janicka, Joanna Dietrich oraz Magdalena Wutkowska dziękują uczniom za poświęcony czas i ogromne zaangażowanie.

#szkołapamięta

cmentarz - porządkowanie przez uczniów

KONKURS RECYTATORSKI

We wtorek, tj 25 października 2022 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie:

– Amelia Szlachcikowska – kl. 4 a
– Julia Muzioł- kl. 4 b
– Sebastian Puchalski – kl. 4b

wzięła udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim ” Dzieci mają głos ” zorganizowanym przez Dom Kultury w Gostycynie. Miło nam poinformować, że uczeń Sebastian Puchalski zajął I miejsce ( kategoria – kl. IV- VI) i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego w Bydgoszczy. Opiekę merytoryczną sprawowała pani Lucyna Gornowicz.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów.

konkurs recytatorski

POMAGAMY CZWORONOGOM

W piękny, słoneczny, październikowy dzień odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna pod hasłem „Pomóż czworonogom.” Klasa 8b, należąca do kółka chemicznego oraz czynnie działająca w Samorządzie Uczniowskim, jak zawsze stanęła na wysokości zadania. Wzięła na siebie odpowiedzialność zbiórki darów dla schroniska w Bysławiu. Uczniowie zebrali karmę oraz inne akcesoria dla potrzebujących zwierząt.

Wszystkim uczniom i rodzicom dziękujemy za okazaną pomoc i wrażliwość.

Samorząd Uczniowski

pomoc czworonogom - zbiórka karmy

WYCIECZKA KLASY 8C

Centrum Nauki Eksperyment i zajęcia ” Jak zostać inżynierem?” stanowiły centrum piątkowej wycieczki klasy VIIIC. Po przepełnionych wiedzą zajęciach przyszli inżynierowie pod opieką wychowawcy, pana Tomasza Warczaka i pani Krystyny Król spędzili miło czas w kinie. To był piątek pełen wrażeń:)

KONKURS POŻARNICZY

Zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym.

Tematyka konkursu obejmuje udział straży pożarnej w akcjach ratowniczo – gaśniczych, działaniach związanych z przeciwdziałaniem, zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz ratownictwa specjalistycznego a także: ćwiczeniach, szkoleniach, zawodach, działalności prewencyjnej, wychowawczej, kulturalnej, historycznej.

Przedmiotem konkursu są prace w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki, tkactwa, rzeźby, metaloplastyki. Format pracy dowolny.

Nie przewiduje się przyjmowania prac przestrzennych.

Prace z wypisaną metryczką (metryczka zostanie wysłana przez e-dziennik) proszę dostarczyć do nauczyciela plastyki – Iwony Rak do 25 listopada 2022 roku.

SUKCES SPORTOWY

Młodzi lekkoatleci z naszej szkoły złożyli dziś na ręce pani dyrektor oraz wicedyrektora zdobyte wczoraj puchary i dyplomy potwierdzające wczorajszy, historyczny sukces naszych lekkoatletów na Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Sztafetowym Biegu Przełajowym w Myślęcinku. Przypomnijmy, że po trudnej walce w gronie zwycięzców z 24 powiatów z całego województwa, zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdobyli brązowe medale.

Szkołę reprezentowali:

– grupa dziewcząt – Łucja Buda, Olga Czapska, Magdalena Gabrych, Gabriela Kelsz, Weronika Rzońca, Oliwia Went oraz najmłodsza w grupie Zosia Kraińska

– grupa chłopców – Adam Kłopotek, Antoni Kraiński, Karol Lipski, Cezary Pstrąg, Volodimir Shushkivskyi oraz Adrian Wysocki.

grupa sportowców