ANDRZEJKI

Andrzejki są super okazją do wspólnej zabawy, a jednocześnie ukłonem dla tradycji i obrzędów ludowych.

Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecka, uczą kreatywności oraz pozwalają na oderwanie od rzeczywistości i przeniesienie się w świat marzeń i fantazji.

I tak właśnie uczniowie ze Szkolnego Klubu Młodego Bohatera bawili się we wtorkowy wieczór.

andrzejki w szkole

DOTYK ANIOŁA

Młodzież z samorządu pod opieką pani Magdaleny Wutkowskiej dołączyła do organizowanej co roku w naszej szkole cyklicznej akcji „Dotyk Anioła”, zbierając i pakując kredki, pisaki, bloki i kolorowanki dla dzieci z onkologii dziecięcej. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy:)

dotyk anioła - pakowanie kartek

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W ostatnim tygodniu, uczniowie mieli dużo możliwości wykorzystać sprzęt pozyskany w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Maszyna do szycia, zestawy elektroniczne”Boffin3D, krosna, wizualizer, roboty SkriBot, pistolety na klej, to rzeczy, które umilały nam zajęcia techniki, koła robotyki oraz koła laboratoria przyszłości. Po raz kolejny nauka przez praktykę była dla uczniów przyjemnością.

@laboratoriaprzyszłości

laboratoria przyszłości - przykłady wykorzystania na terenie szkoły

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia stał się dniem pełnym nie tylko beztroskiej radości, ale i działania w szczytnych celach – dziś odbyły się zbiórki kredek, pisaków, bloków, kolorowanek, zeszytów, długopisów oraz ołówków dla chorych dzieci z oddziału onkologicznego ze Szpitala w Bydgoszczy, darów w ramach akcji „Okaż serce”, a także środków, nakrętek i baterii na rzecz chorej na SMA Zofii Szcześniewskiej.

Miś to jedna z ulubionych zabawek małych dzieci. To przytulanka, przyjaciel podczas podróży i powiernik w trudny czas. Uczniowie dzisiaj wykonywali różne zadania, których bohaterem był miś: kolorowanie, rysowanie, kodowanie, opisywanie, taniec i wiele innych atrakcyjnych działań. Klasy trzecie w Dniu Pluszowego Misia rozwiązywały zagadki o Kubusiu Puchatku, które przygotowała pani Krysia z biblioteki. Zwycięskie grupy wykonały zadanie specjalne – poszukiwanie małego co nieco – czyli kanapek z miodkiem dla całej klasy. Wszystkie dzieci zajadały pyszne kanapki ze smakiem. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z naszymi ulubionymi misiami. Był to bardzo wesoły i miły dzień.

dzień pluszowego misia w szkole - galeria

DYSKOTEKI

Gościnne mury śliwickiego GOK-u ponownie dały przestrzeń do aktywnego spędzania czasu uczniom, tym razem przy okazji dyskoteki andrzejkowej. O szesnastej rozpoczęła się dyskoteka klas czwartych i piątych, a następnie o osiemnastej trzydzieści – starszych, w których gościnnie udział brali także uczniowie z Lińska wraz z opiekunami. Tańce połączone z wróżbami to wspaniały sposób na czwartkowe popołudnie.

dyskoteki

DOTYK ANIOŁA

Już w najbliższy piątek tradycyjna akcja przygotowywania kartek świątecznych dla dzieci z onkologii bydgoskiej „Dotyk Anioła”. Jej preludium na zdjęciu w wykonaniu klasy VA.

uczniowie przygotowują kartki świąteczne

TURNIEJ SZACHOWY

Dzisiaj w Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach został rozegrany turniej szachowy pod nazwą „Szachy- aktywna wieś”♟♟♟😍😍 Zawodnicy reprezentowali różne miejscowości woj. kujawsko-pomorskiego i pomorskiego m.in. Śliwice, Lińsk, Śliwiczki, Łąski Piec, Warlubie, Polski Konopat, Osieczną. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Rozgrywki przebiegły bardzo sprawnie i w miłej atmosferze z przewodnia zasadą fair play. Po trudach rozegranych rund zawodnicy i opiekunowie mogli „doładować baterie” konsumując ciepły posiłek. Około godziny 13 przystąpiliśmy do nagradzania uczestników 🙃Pierwszych trzech zawodników w poszczególnych kategoriach otrzymało statuetki,(do wręczenia było ich 18), były też medale dla wszystkich szachistów 🥳🤩, nagrody rzeczowe , upominki związane z projektem 😉

Zawody wygrał Prusakowski Antoni , drugie miejsce zajął Zamczała Eryk,trzecie miejsce wywalczyła Szymańska Julia 😉 Gratulujemy wszystkim uczestnikom 🏆🏅🥇🥉🥈🏆

Wszyscy zawodnicy otrzymali napoje, słodki upominek a dodatkowo do dyspozycji uczestników i opiekunów był bar z ciepłymi i zimnymi napojami, słodkościami i przekąskami🍭🍬🍫🥜🥤 ☕️ Zapraszamy na kolejne turnieje ! Najbliższy turniej już 25.11.22 r. – w Koronowie i 26.11.22r. w Bysławiu 😉

Dziękujemy Wójtowi Gmina Śliwice Panu Danielowi Kożuchowi za wspieranie rozwoju szachów. Dziękujemy także Pani Katarzynie Daszkiewicz, Dyrektor GOK Śliwice Pani Paulina Megger-Kawczyńska za pomoc przy realizacji turnieju.

Organizatorami byli: Fundacja Zagrajmy Razem, Andrzej Leśniak, Polubić szachy, GOK Śliwice, Gmina Śliwice.

Projekt dofinansowany ze środków Budżetu Państwa . Nagrody rzeczowe ufundowała Gmina Śliwice

TURNIEJ SZACHOWY W GOK