JASEŁKA

Co składa się na istotę Świąt Bożego Narodzenia? Nie tylko głębokie przeżycia duchowe, ale także nieuchwytne fluidy, unoszące się teraz dookoła nas: zapach świerku, dźwięk dzwoneczków, czy biel opłatka, którym dzielimy się z najbliższymi. Święta niosą ze sobą przede wszystkim dar przebaczania i to szczególnie mocno podkreślała dyrektor naszej szkoły, pani Danuta Zaremba, odnosząc się do fenomenu, który ma miejsce nie tylko w społeczności klasowej oraz szkolnej, ale także w naszych domach.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale przez to, czym dzieli się z innymi. Ten cytat z Jana Pawła II wybrzmiał dziś w murach Gminnego Ośrodka Kultury podczas jasełek, przygotowanych przez klasę VIIIC pod opieką wychowawcy, pana Tomasza Warczaka, który zadbał nie tylko o scenariusz oraz grę aktorską, ale także o oprawę multimedialną. Społeczność szkolna pod opieką wychowawców, którzy sprawowali dziś przez cały dzień czujny nadzór nad swoimi wychowankami, miała okazję obejrzeć historię stereotypowej polskiej rodziny, która przygotowuje się do wigilii, a na ich progu pojawiają się różni goście od ukraińskiej matki z dzieckiem na ręku po biało-błękitnego anioła, który wzbudził największy aplauz widowni. Pod koniec padły życzenia w dwóch językach.

Pani dyrektor, dziękując panu Tomaszowi oraz klasie VIIIC za trud i profesjonalizm, włożony w przygotowania, złożyła wszystkim życzenia na nadchodzące Święta i Nowy Rok. Życzenia te padły wcześniej też w klasach, gdzie dzielono się opłatkiem, spożywano namiastkę wieczerzy wigilijnej, czy wymieniano symbolicznymi upominkami. W czasie Świąt Bożego Narodzenia, w blasku migoczących świec i przy słowach kolęd świat jakby trochę zwalnia, tak jak dziś w naszej szkole…

JJ

JASEŁKA - PRZEMAWIA PANI DYREKTOR DANUTA ZAREMBA

WYCIECZKI

Na zakończenie tygodnia, po sporej ilości postów w jego trakcie 😉, dorzucamy jeszcze galerię zdjęć z dwóch środowych wyjazdów. Klasa 7a pod opieką pań Katarzyny Śmiałowskiej oraz Małgorzaty Myśliwiec-Spychalskiej brała udział w przedstawieniu teatralnym „Balladyna” w Starogardzie Gdańskim.

W tym samym czasie wszyscy nasi uczniowie pochodzący z Ukrainy oprowadzani przez przewodnika poznawali tajniki Gdańska. Opiekę sprawowali: pani Krystyna Król i Piotr Gradowski wspierani przez ósmoklasistów.

WYCIECZKI UCZNIOWISKIE

PRZEDŚWIĄTECZNY APEL

21 grudnia klasy I-III uczestniczyły w przedświątecznym apelu. Każda klasa zaprezentowała ulubioną kolędę lub pastorałkę, a następnie podsumowano konkursy świąteczne. Pani Hanna Mindrycka ogłosiła wyniki konkursu na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim. Oto laureaci:

I miejsce: Klara Węsierska

II miejsce: Sara Selka

III miejsce: Zuzanna Kowalska

Osoby wyróżnione: Mikołaj Chabowski, Agata Żuchowska, Lena Zalewska, Weronika Jankowska, Nikodem Schiller, Wiktor Warszyński, Magdalena Sroka, Maja Woźnica.

W dalszej części apelu panie Marta Pawelska, Małgorzata Nowak i Lucyna Czapska podsumowały świąteczny konkurs plastyczny „Dlaczego kocham Boże Narodzenie?”. W wyniku szkolnego głosowania wyróżniono prace następujących uczniów: Nikola Liedke, Franciszek Knut, Lena Wutkowska, Alicja Zielińska, Nikodem Schiller, Marcelina Mirota, Mateusz Gwizdała, Wiktor Kolaska,

Laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

Na koniec pani dyrektor Danuta Zaremba podziękowała wszystkim dzieciom za udział w konkursach i za piękne występy, które wprowadziły wspaniałą, świąteczną atmosferę.

PRZEDŚWIĄTECZNY APEL

WIGILIA KLUBU MŁODEGO BOHATERA

16 grudnia po południu, w świetlicy szkolnej,odbyło się spotkanie wigilijne- Szkolnego Klubu Młodego Bohatera. Wszyscy uczestnicy, w odświętnych strojach, zasiedli przy blasku choinki do pięknie ozdobionego stołu wigilijnego. Były życzenia, łamanie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie. Przybył też Święty Mikołaj, który obdarzył wszystkich miłymi niespodziankami.

Pod koniec, dzieci brały udział w świątecznej zgaduj-zgaduli, w której za każdą prawidłową odpowiedź można było zdobyć świąteczną, super nagrodę. Zabawa ta, przysporzyła uczniom wiele frajdy!

Spotkanie wigilijne upłynęło wszystkim w niezwykłej, ciepłej, pełnej uroku i radości atmosferze!!!

WIGILIA KLUBIKU MŁODEGO BOHATERA

TURNIEJ SZACHOWY

W miniony weekend uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kongresie szachowym „Od Pionka do Hetmana”. Uczestnicy kongresu mieli okazję zobaczyć jak wygląda rozgrywka szachowa najlepszych szachistów w Polsce – Radosława Wojtaszek, Aliny Koszalińskiej, Bartosza i Moniki Soćko. Gościem specjalnym był również laureat programu „Mam talent”. W kampusie Politechniki Bydgoskiej czekało na dzieci wiele atrakcji, w tym również warsztaty, po których otrzymały oprócz medali i dyplomów wiele upominków. Całe szachowe wydarzenie odbywało się w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia. Tuż przed wyjazdem nasi wychowankowie brali udział w zabawach ruchowych. Ponadto odwiedzili również kiermasz bożonarodzeniowy. To był udany wyjazd.

turniej szachowy w Bydgoszczy

AKCJA POMOCY ŚWIĄTECZNEJ

„Okaż serce” to akcja pomocy, w której, jak co roku, licznie wzięła udział społeczność naszej szkoły. 70 paczek świątecznych trafia właśnie do seniorów, osób samotnych, przewlekłe chorych. Dziękujemy za okazane serce i pomoc wszystkim zaangażowanym!

akcja pomocy świątecznej