ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

Pierwszy wtorek ferii zimowych 2023 zostanie na długo w pamięci uczniów. Tego dnia dwie grupy uczniów klas I-III brały udział w zajęciach informatycznych pod okiem pana Romana Mechlińskiego w asyście robotów SkriBot, a klasy starsze rywalizowały w dwóch salach w turniejach e-sportowych pod opieką pani Magdaleny Hulisz oraz Bartosza Hulisza. Rywalizacja była słyszalna zapewne w dużej odległości od szkoły 🙂 Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

FERIE ZIMOWE

Rozpoczęliśmy ferie – dzisiaj do kina wyruszyła pierwsza z trzech grup uczniowskich, a w GOK Śliwice o godzinie 10 rozpocznie się pokaz dla najmłodszych milusińskich. Wyjazdy realizowane są w ramach napisanego przez nas programu profilaktycznego finansowanego z środków urzędu gminy. Jutro (wtorek) odbywają się zajęcia komputerowe oraz e-sportowe, w środę sportowe na sali gimnastycznej. Kolejne wyjazdy do kina jeszcze w czwartek i kolejny poniedziałek wg. ustalonych wcześniej list.

BH

ferie zimowe - wyjazd do kina

SUKCESY SPORTOWE

W ubiegłym tygodniu nasi szczypiorniści złożyli na ręce pani dyrektor i pana wicedyrektora puchar oraz dyplom za zdobycie trzeciego miejsca w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców. W piątek 27 stycznia został także zorganizowany lokalny, szkolny turniej w tej dyscyplinie.

sukcesy sportowe - puchar

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

BH

turniej piłki ręcznej

DZIEŃ FRYZUR / DYSKOTEKI

Ostatni czwartek przed feriami upłynął w szkole (i nie tylko 😉 ) pod znakiem karnawału. W szkole królowały niestandardowe fryzury, posilaliśmy się słodkim co nieco zorganizowanym przez samorząd uczniowski, a wieczorem odbyły się dwie dyskoteki – dla młodszej oraz starszej młodzieży.

DZIEŃ FRYZUR

SUKCES SPORTOWY – PIŁKA RĘCZNA

„Wszystko, co możesz sobie wyobrazić, jest prawdziwe…” Słowa Pablo Picasso ziściły się dziś w postaci brązowego medalu naszych szczypiornistów podczas Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w Grudziądzu.

Nasi sportowcy po pokonaniu kolejnych poziomów rozgrywkowych i zaciętej walce na każdym z nich, dostąpili dzisiaj zaszczytu walki w finale wojewódzkim. Ta dzielna drużyna kończy rywalizację na trzecim miejscu, osiągając tym samym fenomenalny sukces o którym na początku sportowej rywalizacji, z bardziej doświadczonymi i utytułowanym drużynami piłki ręcznej z całego województwa mogliśmy tylko pomarzyć. Drużynę do sukcesu poprowadził trener Krzysztof Kozłowski. Trenerowi i jego drużynie serdecznie gratulujemy umiejętności przekuwania marzeń w rzeczywistość:)

ręczna piłka - sukces wojewódzki

SPOTKANIE Z PRZYRODNIKAMI

Zwierzęta naszych lasów. Jakie robią ślady? Czym się odżywiają? Czy lubią porządek? Na te, jak i wiele innych pytań, odpowiadała dzisiaj pani Marlena Wojciechowska wraz z koleżanką z Wdeckiego Parku Krajobrazowego uczniom klas 4 i 6. Organizatorem spotkania byli nauczyciele zespołu przyrodniczego.

MW

SPOTKANIA Z PRZYRODNIKAMI

ZAJĘCIA FOTOGRAFICZNE

23 stycznia uczniowie klasy VII a brali czynny udział w zajęciach na temat fotografii. Odwiedzili Studio fotograficzne Pani Teresy Rytlewskiej. Pani Teresa w ciekawy sposób zaprezentowała uczniom tajniki sztuki fotograficznej. Pokazała różne aparaty, obiektywy i inny sprzęt używany przez fotografów. Oczywiście była też część praktyczna, uczniowie mogli robić zdjęcia. Myślę, że to spotkanie wzbudziło u uczniów jeszcze większe zainteresowanie sztuką fotografii.

ZAJĘCIA FOTOGRAFICZNE

DBI 2023

Dzień Bezpiecznego Internetu, od lat obchodzony w naszej szkole, to świetna okazja, by zastanowić się, w jaki sposób dbamy o siebie w cyberprzestrzeni. Choć może się to wydawać trudne, wystarczy świadomość najważniejszych zagrożeń i rozsądek, by uniknąć typowych problemów. Klasy IV pod przewodnictwem pani Magdaleny Hulisz na lekcjach informatyki wykonywały plakaty na temat zagrożeń w sieci. Dzięki wspólnej pracy uczniowie zastanowili się oraz zamieścili najważniejsze informacje, jakimi należy się kierować, aby nie wpaść w „sidła cyberprzestrzeni”.

PLAKATY DBI