TURNIEJ SZACHOWY

Dnia 28 kwietnia 2023 uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w II Turnieju Charytatywnym Miast w szachach, który odbył się w murach Politechniki Bydgoskiej. Dochód z turnieju został przekazany na rzecz Stowarzyszenia Dzięki Wam! Ponad 100 zawodników z różnych miejscowości wystartowało w szczytnym celu. Cel został osiągnięty, bowiem efektem turnieju jest zebrana kwota, za którą stowarzyszenie zorganizuje remont mieszkania pięcioosobowej rodzinie zmagającej się z niepełnosprawnością.

Klimat turnieju szachowego udzielił się wszystkim uczestnikom oraz kibicom. Nasi uczniowie bogatsi o nowe doświadczenia oraz nowe kontakty z innymi szachistami zadowoleni powrócili do swoich domów.

TURNIEJ POŻARNICZY

Paweł Landowski wygrał eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i będzie reprezentował naszą gminę na szczeblu powiatowym. A opiekę merytoryczną sprawował pan Krzysztof Kozłowski. Serdecznie gratulujemy.

turniej pożarniczy - ug Śliwice

DZIEŃ ZIEMI

W poniedziałek 24 kwietnia jako podsumowanie Dnia Ziemi gościliśmy przedstawicieli Technikum Leśnego z Tucholi, którzy zapoznali naszych uczniów z bogactwami lasu, technikami sygnalizacyjnymi oraz sokolnictwem. Zaprezentowali także na osobnym spotkaniu z klasami ósmymi ofertę swojej szkoły. Dziękujemy za odwiedziny!

PREZENTACJA TECHNIKUM LEŚNEGO

WYCIECZKA KLAS TRZECICH

21 kwietnia klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki „Eksperyment” w Gdyni. Dzieci miło spędziły czas zwiedzając naukowe wystawy, wykonując doświadczenia i eksperymenty, podczas których poznały trzy stany skupienia wody, badały jej właściwości oraz dowiedziały się jakie jest znaczenie wody w przyrodzie. Dodatkową atrakcją wycieczki był spacer brzegiem morza. Pogoda dopisała, humory również. To był dzień pełen wrażeń.

wycieczka klas trzecich do Gdyni

OLIMPIADA PCK

W dniu 21 kwietnia 2023 roku uczennica klasy 8a Wiktoria Śpica reprezentowała naszą szkołę na etapie rejonowym Olimpiady Zdrowia PCK, gdzie zajęła II miejsce. Gratulujemy.

MMz

OLIMPIADA PCK

MŁODZI SAMORZĄDNI

W kończącym się właśnie tygodniu przez dwa dni gościliśmy na terenie szkoły naszą absolwentkę (struktury gimnazjalnej ;)), która przybliżyła uczniom klas siódmej oraz ósmych pojęcie i sposoby na podjęcie działań w ramach młodzieżowy rad. Przewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego pierwszej kadencji, Izabela Kożuch, w przystępny sposób przedstawiła opis struktur oraz zachęcała do aktywności począwszy od lokalnej, na bazie samorządu uczniowskiego, aż do zaangażowania w struktury młodzieżowych rad. Tematyka „Młodzi samorządni” będzie kontynuowana jeszcze 10 maja, gdy chętni uczniowie tych samych klas będą mieli możliwość wyjazdu do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Wyjazd organizowany jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu oraz panią Agnieszka Kłopotek.

spotkanie z przewodniczącą młodzieżowego sejmiku woj. kuj-pom, Izabela Kożuch

WYCIECZKA KLASY 8B

Przesycone sensualnością budzącej się do życia natury powietrze w połączeniu z mozaiką wszystkich odcieni zieleni i kobiercami zawilców pod bezchmurnym kwietniowym niebem stanowiło tło dzisiejszej wizyty klasy VIIIB w ogrodzie dendrologicznym w Wirtach. Pod opieką pań: Joanny Januszewskiej, wychowawcy klasy oraz pani Iwony Rak, uczniowie spędzili czas na świeżym powietrzu w największym arboretum w Polsce, ciesząc się pięknem przyrody i swoim towarzystwem w realu.

wycieczka klasy 8b do Wirt

GODZINY WYCHOWAWCZE

Dzisiejsza piękna pogoda wręcz prosiła do integracji na świeżym powietrzu. Klasy 5a, 5b oraz 6a bawiły się wspaniale na godzinie wychowawczej a nad ich bezpieczeństwem czuwały wychowawczynie Emilia Czapska, Magdalena Mechlińska oraz Magdalena Hulisz. Oby więcej takich wspólnie spędzonych chwil pomiędzy nauką

godziny wychowawcze na świeżym powietrzu

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU HISTORYCZNEGO

23 marca 2023r. odbył się w naszej szkole konkurs historyczny zorganizowany przez nauczycieli historii: Krystynę Król i Barbarę Wryłkę. Udział wzięło 14 uczniów z poziomu klas IV-VIII.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęli: Mateusz Konwalski kl. V a, Damian Rzepka kl. VI b

II miejsce zajęli: Igor Szwarc kl. V b, Mikołaj Piesik kl. VI b

III miejsce zajęli Krzysztof Lewandowski kl. V b, Adam Kłopotek kl. VII a, Damian Mączewski kl. VIII b.

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie: Weronika Rzońca,, Seweryn Andrearczyk, Gabriela Kelsz, Jakub Kolasiński, Damian Rzepka i Kryspin Kiełbratowski otrzymali nagrody pocieszenia. Uczestnikom gratulujemy, a Radzie Rodziców bardzo dziękujemy za ufundowanie nagród. Nagrody wręczył pan wicedyrektor, który także przygotował tematyczne wydruki 3d dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU HISTORYCZNEGO - UCZNIOWIE STOJĄ Z DYPLOMAMI I NAGRODAMI