LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Niesamowite ile zapału i energii do tworzenia nowych rzeczy mają nasi uczniowie. Tym razem szyte były poduszki, koce oraz torebki. Nie mniejszym jednak zainteresowaniem cieszyło się szydełkowanie. Uczniowie już całkowicie samodzielnie potrafią obsługiwać się sprzętami pozyskanymi w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @laboratoriaprzyszłości

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

E8

„Szczęście to nie stacja, ale sposób podróżowania…” Powodzenia w drodze do spełniania marzeń😉

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

REKRUTACJA

Rozpoczął się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Na lekcjach informatyki uczniowie instruowani przez pana Bartosza Hulisza mieli dziś okazję założenia kont oraz wygenerowania podań w systemach rekrutacji elektronicznej. Z systemem zapoznawały się i pomagały zaproszone na lekcje panie: pani dyrektor Danuta Zaremba, pani pedagog Maria Mazurkiewicz, wychowawca klasy 8a pani Barbara Wryłka oraz pani Katarzyna Reszka.

REKRUTACJA W KLASACH ÓSMYCH

KONKURS MISTRZ ORTOGRAFII

Podsumowanie konkursu „Zostań mistrzem ortografii”.

Uczniowie doskonale zdają sobie sprawę, że droga do opanowania nawyku ortograficznego jest niezwykle długa i żmudna, a gwarantem sukcesu jest długotrwała i systematyczna praca. Do konkursu uczniowie przygotowywali się cały rok szkolny. Poznawali różne reguły ortograficzne, a do ich utrwalenia posłużyła im gazetka na górnym holu. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas czwartych. Dnia 18.05.2023 r. zostali wyłonieni zwycięzcy: I miejsce zajęli: Zofia Hulisz- IV b i Sebastian Kwiatkowski – IV a II miejsce zajęli: Łucja Szamocka – IV b i Marcel Banach – IV a III miejsce zajął Sebastian Puchalski – IV b

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia- czekolady. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. Krystyna Król, Lucyna Gornowicz.

KONKURS ORTOGRAFICZNY

OBSERWACJA LEKCJI

Codziennie życie szkoły to także dyrektorskie obserwacje lekcji, na których jest okazja zobaczyć jak profesjonalnie i z zaangażowaniem nauczyciele przekazują istotne, życiowo niezbędne treści. Na zdjęciu lekcja EDB u Pana Piotra Gradowskiego dotyczącą pierwszej pomocy w przypadku zadławień. Uczniowie klasy 8C mieli okazję „uratować” fantom niemowlaka oraz Franka noszącego kamizelkę symulacyjną.

BH

LEKCJA - EDB

WYCIECZKA KLASY 8C

Klasa 8C ładowała swoje wewnętrzne akumulatory oraz łapała chwilę wyciszenia na dwudniowej wycieczce zorganizowanej przez wychowawcę – pana Tomasza Warczaka przy opiekuńczym wsparciu pana Marka Czapskiego. W trakcie wyjazdu uczniowie zwiedzali zamek w Malborku, Muzeum II Wojny Światowej, stadion w Gdańsku, brali udział w seansie kinowym, a jednym z najważniejszych punktów był nocleg w Mikoszewie 😉

BH

KLASA 8C NA WYCIECZCE

KONKURS KALIGRAFICZNY

Uczniowie z wszystkich klas I-III wzięli udział w szkolnym konkursie kaligraficznym Mistrz pióra. W tym konkursie z każdej klasy został wybrany jeden laureat, który otrzymał tytuł MISTRZ PIÓRA.

Celem konkursu było rozpowszechnienie wśród dzieci sztuki estetycznego i pięknego pisania poprzez pracę nad własnym charakterem pisma oraz wyrobienie cierpliwości i dokładności w atmosferze przyjaznej rywalizacji.

Konkurs odbył się w dniach 17-24 kwietnia. Ogłoszenie wyników nastąpiło 15 maja 2023r.

Laureatami konkursu zostali:

Wira Ilnycka kl. Ia, Miłosz Jendryczka kl.Ib, Amelia Chabowska kl.Ic, Zuzanna Kowalska kl. IIa, Aleksandra Kędzierska kl.IIb, Klara Węsierska kl.IIc, Magdalena Sroka kl.IIIa, Oliwia Leszczyńska kl.IIIb

Uczniowie wyróżnieni:

Liliana Główczewska, Maciej Muzioł, Lena Lipkowska, Natan Jaworski, Zofia Glaza, Sebastian Grugel, Sara Selka, Franciszek Knut, Szymon Pankau, Weronika Jankowska, Anna Schiller, Filip Lipkowski, Oliwia Włoch, Alicja Babińska, Nikola Grugiel.

Konkurs przeprowadziła Marzena Pióro, która bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom.

KONKURS KALIGRAFICZNY

KONKURS RECYTATORSKI

15 maja 2023r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski z języka angielskiego pt. „ English poety for kids”dla klas I – III. Udział wzięło 18 uczniów, którzy w piękny sposób recytowali wybrane przez siebie wierszyki. Jury w składzie: pani dyrektor Danuta Zaremba oraz pani Joanna Januszewska wyłoniły następujących zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria klas I :

I m-ce – Oliwia Nowakowska II m-ce – Ksawery Brzuchalski III m-ce – Liliana Narloch

Wyróżnienie zdobył Cyprian Topoliński

Kategoria klas II – III :

I m-ce – Patrycja Słomińska II m-ce – Maja Nowakowska III m-ce – Nataniel Ehlert

Wyróżnienie zdobyli Maja Woźnica i Wiktor Warszyński

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie to: Igor Przemusiała, Sara Selka, Magdalena Sroka, Agata Czapska, Oliwia Leszczyńska, Jan Śpica, Alicja Zielińska, Wira Ilnycka, Anastazja Procek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród. Nagrody wręczyła pani dyrektor Danuta Zaremba. Dziękujemy również pani Lucynie Czapskiej oraz zespołowi „ Fleciki” za piękny koncert, który umilił ten piękny dzień.

Opiekę merytoryczną konkursu i przygotowanie dzisiejszego dnia sprawowała pani Hanna Mindrycka.

KONKURS RECYTATORSKI

SUKCES SPORTOWY

Wojewódzki Finał Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich w Przełajach we Włocławku był dzisiaj okazją do wywalczenia przepustki na finał krajowy. Z okazji tej najlepiej z naszej ekipy skorzystał Adrian Wysocki plasując się na trzecim miejscu podium w biegu na 1000m.

ADRIAN WYSOCKI - SUKCES