ŻYCZENIA

Życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei i miłości. Do zobaczenia w środę 3 kwietnia.

życzenia świąteczne - kartki

SPOTKANIE INFORMACYJNE – ZSP ŚWIECIE

W przeddzień wiosennej przerwy świątecznej odwiedziły nas przedstawicielki ZSP w Świeciu, które w trakcie spotkania z uczniami klasy ósmej przedstawiły bogatą ofertę dalszego kształcenia w swojej placówce. Za tydzień uczniowie będą mieli okazję posłuchać reprezentanta „mundurówki” z Chojnic, a dziesiątego kwietnia odwiedzą tucholski „nowodworek”. Czas podejmowania decyzji o dalszej drodze edukacyjnej coraz bliżej…

ósmoklasiści w trakcie spotkania informacyjnego z przedstawicielami ZSP Świecie

KÓŁKO KULINARNE

Dzisiaj na kółku kulinarnym prowadzonym przez panią Joannę Dietrich zapachniało świętami. Pieczone były „babcine” babeczki. Na stole przy ciepłej herbacie zagościł baranek wielkanocny z chorągiewką.

uczniowie w trakcie pracy nad babeczkami

TRZYMAJ FORMĘ

Uczniowie klas siódmych przystąpili do konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę”, który organizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności jako inicjatywa towarzysząca Ogólnopolskiemu Programowi Edukacyjnemu „Trzymaj Formę!”. Celem konkursu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Nasza szkoła jako jedyna w powiecie wzięła udział w konkursie.

uczniowie w trakcie konkursu online Trzymaj Formę

ŚWIĄTECZNE NIESPODZIANKI

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz wychowawcom, którzy wzięli udział w akcji – „Wielkanocna niespodzianka”. 🐣🐰🐣🐰 Dzięki tej akcji, sprawiliśmy ogromną radość wszystkim Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej z Wysokiej. Wasze zaangażowanie traktujemy jako wyraz wielkiego SERCA i dobra oraz chęci niesienia pomocy innym…❤️❤️❤️
Organizatorzy: J. Dietrich i L. Janicka

uczniowie przygotowują prezenty dla seniorów

SUKCESY SPORTOWE

Złoty medal po doskonałym biegu na dystansie 2 km i fenomenalnym finiszu Adama Klopotka na Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych we Włocławku oraz brązowy medal Oliwiera Brzezińskiego na dystansie o połowę krótszym, to najcenniejsze dzisiejsze osiągnięcia naszych biegaczy. Pozostali zawodnicy również potwierdzili wysoką formę poprawiając znacząco swoje rekordy. Wszyscy zasłużyli na Wieeeelkie Brawa i świąteczny odpoczynek.

biegi przełajowe - sukces Adama Kłopotka

ZDROWE ODŻYWIANIE

Piątkowe godziny z wychowawcą są okazją do poruszania wielu ważnych życiowo kwestii. Poniżej fotorelacja z tworzenia plakatów dotyczących zdrowego odżywiania i jego wpływu na kształtujący się młody organizm w obiektywie wychowawcy klasy 5b – pana Piotra Gradowskiego.

grupa uczniów z plakatami na temat zdrowego odżywiania

DZIEŃ WODY

„Początkiem wszechrzeczy jest woda.” Słowa Talesa z Miletu mogłyby być mottem przewodnim projektów wykonanych przez klasy VII na lekcjach pod opieką pani Magdaleny Wutkowskiej. Dbajmy o ten skarb nie tylko z okazji Dnia Wody:)

plakat przygotowany przez ucznia z okazji dnia wody