Tydzień mózgu w klasach I – III

W dniach 15-19 marca 2021 roku w Szkole Podstawowej w Śliwicach uczniowie realizowali projekt edukacyjny dotyczący mózgu człowieka. Hasło pierwszego dnia brzmiało: „Co to jest mózg?”. Tego dnia uczniowie zapoznali się z budową i funkcjonowaniem mózgu oraz oglądali film edukacyjny dla dzieci. We wtorek korzystając z różnych źródeł informacji uczniowie wykonywali gazetki tematyczne, rozwiązywali łamigłówki oraz grali w Karty Grabowskiego zgodnie z hasłem: ”Ćwiczymy nasze mózgi”. Trzeciego dnia hasłem dnia było stwierdzenie: ”Mózg lubi ruch”. W tym dniu uczniowie spędzali czas na świeżym powietrzu i w czasie zabaw integrowali się z grupą. W czwartek uczniowie dowiedzieli się: ”Co jeść, aby nasza główka pracowała”. Tego dnia omówiliśmy piramidę zdrowego żywienia, a następnie uczniowie wykonaliśmy zdrowe kanapki i sałatki. Ostatniego dnia w piątek dzieci naszej szkoły relaksowały się przy muzyce i wykonywały prace plastyczne pt. „Jak się relaksuję”. W ramach tygodnia mózgu pani logopeda Lucyna Janicka przeprowadziła zajęcia dla klas I – III na temat ważnej roli oddychania i dotleniania naszego mózgu. W tym tygodniu również pani bibliotekarka Krystyna Król przeprowadziła w klasach trzecich konkurs pt. „Baśnie Andersena”. Na początku pani Krysia przybliżyła dzieciom sylwetkę autora i opowiedziała kilka ciekawostek dotyczących H. Ch. Andersena. Uczniowie w klasach rozwiązywali krzyżówki, odgadywali fragmenty baśni oraz prezentowali się z eksponatem, który określał baśń. Na koniec uczniowie układali puzzle obrazkowe.

tablica  z ilustracjami dotyczącymi pracy mózgu