POMOC PRZEDMEDYCZNA

Piątkowe, poegzaminacyjne przedpołudnie przyniosło konieczność zastosowania w praktyce wiedzy odświeżanej na szkoleniach udzielania pomocy przedmedycznej. Uczeń w trakcie przerwy międzylekcyjnej stracił możliwość oddychania na skutek zakrztuszenia twardym cukierkiem, który zablokował drogi oddechowe. Zespół nauczycieli zareagował perfekcyjnie.

Dziękuję wszystkim za doskonałą reakcję, a w szczególności panu Romanowi Mechlińskiemu za udrożnienie dróg oddechowych, pani Joannie Januszewskiej, Katarzynie Śmiałowskiej, Magdalenie Wutkowskiej, Annie Rogowskiej za wsparcie i współpracę.

Dziękuję zespołowi ratownictwa medycznego ze Śliwic z panem Remigiuszem Lemke na czele, który po wezwaniu dokonał oceny stanu zdrowia ucznia. Uczeń po zakończeniu procedur został przekazany wezwanemu rodzicowi.

Od poniedziałku bazę sprzętową naszej szkoły wzbogaci zamówiony zestaw ratunkowy LifeVac – tym razem wystarczyły zwykłe procedury pomocy przedmedycznej, ale dobrze jest mieć go pod ręką w przypadku trudniejszych zadławień.

wicedyrektor Bartosz Hulisz

zestaw ratowniczy lifevac