V EDYCJA AKCJI: „DZIEŃ DLA ZDROWIA”

22 czerwca w naszej szkole odbyła się bardzo ważna akcja, która miała na celu promowanie zdrowego stylu życia. W ramach ruchu prozdrowotnego, uczniowie klas 4 – 7 wykonali projekty na temat zdrowego stylu życia oraz przygotowali gazetkę tematyczną, która umieszczona została na holu głównym. Tego dnia, klasa 7a promowała wśród społeczności szkolnej badania profilaktyczne wykonując: pomiar ciśnienia, wagi, wzrostu oraz badania wzroku. Uczniowie obliczali również BMI, który umożliwia sprawdzenie tego, czy ktoś ma problem z nadwagą, niedowagą lub otyłością. „Wisienką na torcie” była wizyta pani pielęgniarki, Magdaleny Lipkowskiej, która omówiła zasady zdrowego odżywiania oraz profilaktykę działań zapobiegających próchnicy.

Osobą odpowiedzialną za przebieg akcji prozdrowotnej była Magdalena Wutkowska.

akcja dzień dla zdrowia - grupa osób