Uczniowie klas drugich w dniu dzisiejszym spotkali się z przedstawicielem Policji. Jego celem było utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa.
W czasie spotkania mł. asp. Michał Lenartowicz przypomniał m.in.: jak bezpiecznie zachowywać się w domu, na placu zabaw, w trakcie wycieczek górskich, a przede wszystkim nad wodą. Ostrzegał przed kąpielami w miejscach niedozwolonych. Tłumaczył jak postępować w kontaktach z obcymi.
Dzięki takim inicjatywom, jak „Bezpieczne Wakacje” dzieci nie tylko zyskują wiedzę na temat bezpieczeństwa, ale również uczą się jak być odpowiedzialnymi i świadomymi uczestnikami różnych aktywności.
Popołudniowe kręgle, zdrowe śniadanie, wyjście na lody, wspólny piknik to atrakcje, które zakończyły wspólną podróż klasy IIIc. Po wakacjach czekają na nich nowe przygody i wyzwania.
Chcemy w szczególności wyróżnić uczniów, którzy zdobyli laur „Matematyka Roku”, czyli osoby wskazanej przez nauczycieli prowadzących jako osiągającej najlepsze wyniki z matematyki na danym poziomie.
W środę 25 czerwca nastąpiło ogłoszenie wyników związanych z działalnością matematyczną naszych uczniów.
Wyniki Konkursu Matematycznego „Bitwy matematyczne”:
Kl. 4 I. Zofia Kraińska II. Patryk Słomiński III. Lena Zalewska
Kl. 5b I. Zuzanna Lewandowska II. Marcin Gwizdała III. Oliwia Leszczyńska
Uczniowie w ramach konkursu rywalizowali w trzech bitwach w programie edukacyjnym Eduelo, rozgrywając po 3 rundy w każdym etapie. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i książki, a pozostali wyróżnienia i niespodziankę.
Wyniki Konkursu Matematycznego o tytuł „Mistrza Matlandii”:
Kl. 4 I. Kornel Spychalski – Mistrz „Matlandii” II. Mikołaj Urbański III. Klara Węsierska
Kl. 5b I. Zuzanna Lewandowska – Mistrzyni „Matlandii” II. Agata Czapska III. Patrycja Słomińska
Uczniowie w ciągu całego roku rywalizowali między sobą rozwiązując zadania w programie edukacyjnym „Matlandia” Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Pierwsze podsumowanie wyników miało miejsce w listopadzie, następne w marcu, a ostatnie w czerwcu.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy, książki i butelki do wody, a pozostali wyróżniający się uczniowie wyróżnienie i niespodziankę.
Klasy 4a, 4b i 5b zostały zgłoszone również do Konkursu Ogólnopolskiego o tytuł „Mistrzów Matlandii” zorganizowanego przez GWO. Czekamy nadal na wyniki tego konkursu.
Wielokrotnie czuliśmy radość i dumę z sukcesów naszych uczniów – tym razem czujemy ją podwójnie obserwując progres i sukcesy naszego nauczyciela. Brawo Michał!
Start rakiety z polskim astronautą zdominował dziś pierwszą godzinę lekcyjną w naszej szkole. O godzinie 8.31 uczniowie pod opieką nauczycieli trzymali kciuki za pomyślny start:)
Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy zostali wyróżnieni stypendium w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Gminie Śliwice”.
Podczas spotkania 24 czerwca br. Wójt Gminy Śliwice Daniel Kożuch wraz z Sekretarzem Gminy Śliwice Piotrem Spicą gratulowali uczniom tak wysokich osiągnięć.
Turniej szachowy organizowany przez Polubić szachy w Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach już za nami. Ekipa wystawiana przez naszą szkołę stanowiła 40% uczestników turnieju, a zdobyliśmy 100% „pudła” w ogólnej punktacji:
1 miejsce i „złotą wieżę” zdobył Eryk Zamczała (SP Śliwice)
2 miejsce: Marcin Gwizdała (SP Śliwice)
3 miejsce: Fabian Różek (SP Śliwice), który obchodził dzisiaj urodziny.
Cała sala odśpiewała Fabianowi gromkie „sto lat”, a od organizatorów otrzymał sympatyczną poduszkę z szachowym motywem.
Warto zaznaczyć, że w kategorii dziewcząt do lat 15 drugie miejsce zdobyła Oliwia Leszczyńska, a w kategorii chłopców do lat 9 podium także należało do nas:
W ostatni wtorek spędzany w naszej szkole przez ósmoklasistów mieli oni okazję spotkać się z pochodzącym ze Śliwic ks. misjonarzem Karolem Lipkowskim. Opowiedział on nie tylko o miejscach na świecie, w których przebywał, ale także o swojej pasji, czyli ornitologii. Zaprezentował zdjęcia różnych gatunków ptaków, które można spotkać w naszych okolicach wraz z ich odgłosami. To było ciekawe spotkanie z człowiekiem z pasją, który kształcił się w naszej szkole. Spotkanie zorganizowała pani Joanna Dietrich.
To już ostatnie zajęcia kulinarne w klasie trzeciej. Na pożegnanie przygotowaliśmy spaghetti bolognese. Bardzo nam smakowało. Mamy bardzo dużo wspomnień, pełnych cudownych smaków i zapachów. Będziemy do nich wracać, przecież przez trzy lata zgromadziliśmy sporo dobrych, sprawdzonych przepisów…