„Wiosna wiosna wiosna ach to ty” Marka Grechuty oraz inne energetyczne piosenki zabrzmiały z licznych sprzętów grających niesionych w kolorowym korowodzie uczniowskim w trakcie pierwszej, wiosennej godziny z wychowawcą. Przemaszerowaliśmy ulicami Śliwic ciesząc się swoją obecnością oraz piękną pogodą. Przemarsz koordynowała pani Magdalena Mechlińska, która przygotowała także wiosenną ławeczkę do sesji zdjęciowych (galeria fb).
KONKURS RECYTATORSKI
„Nauka nowego języka to nie tylko nauka innych słów określających te same rzeczy, to nowy sposób myślenia o różnych sprawach.”
19 marca odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego z języka angielskiego pt. „English poety for kids” dla klas I-III. Konkurs rozpoczął się od występu uczniów klasy Ic, którzy przywitali zgromadzoną społeczność szkolną. Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie pani dyrektor Danuta Zaremba oraz pani Joanna Januszewska. Podczas trwania konkursu zaprezentowały się dziewczynki z kółka tanecznego pani Małgorzaty Nowak, które wykonały taniec wiosenny. Kolejną atrakcją był występ muzyczny szkolnego zespołu „Fleciki” pod opieką pani Lucyny Czapskiej.
Radzie Rodziców dziękuję za ufundowanie wszystkich nagród. Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i dziękuję za udział w konkursie recytatorskim z języka angielskiego.
Hanna Mindrycka
skrót filmowy:
ŁAKOCIE NA POWITANIE WIOSNY
Kiermasz Słodkości ![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
zorganizowany przez Szkolny Klub Młodego Bohatera, na powitanie wiosny…![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
, raj dla podniebienia dla wszystkich szkolnych łasuchów ![]()
![]()
…
LJ

WYJAZD DO KINA
W pierwszy dzień wiosny część uczniów z naszej szkoły wyjechała, pod opieką pań Joanny Dietrich oraz Magdaleny Gronek, do kina w Grudziądzu na film pt. „Ja jestem Niepokalane Poczęcie”.
,,Dzięki połączeniu najnowszej technologii cyfrowej z wyjątkową scenografią twórcy filmu cofają widzów w czasie o 2000 lat. To pozwala im uczestniczyć w najważniejszych momentach życia Maryi i Jezusa, takich jak: cud w Kanie Galilejskiej, Ostatnia Wieczerza czy Ukrzyżowanie.”

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
Trochę czasu minęło od naszego ostatniego posta z działalności koła „Laboratoria Przyszłości” oraz zajęć technicznych
Na pewno zastanawiacie się co przez ten czas działaliśmy, a wierzcie że działo się, oj działo ![]()
Przekrój szeroki, bo od elementów rysunku technicznego, haftu, aż po powitanie wiosny. Zobaczcie sami![]()
#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @laboratoriaprzyszłości

PAN POETA
W czwartek 20 marca, z inicjatywy pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Śliwicach, w naszej szkole odbyły się warsztaty literackie z Panem Poetą – autorem książek i animatorem zabaw dla dzieci. Pan Poeta w ciekawy sposób przedstawił naszym pierwszoklasistom swoje książki i ich bohaterów, między innymi Kurę, co tyła na diecie. Były zabawy, morze balonów, pacynki, które mówiły ludzkim głosem, komety, wesołe fotografie…
Aktywne czytanie i Nauka przez zabawę inspirują dzieci do czytania książek.
Dziękujemy za ciekawe warsztaty oraz zachęcamy dzieci do wypożyczania książek Pana Poety w Gminnej Bibliotece Publicznej w Śliwicach.

KÓŁKO KULINARNE
Wiosną szczególnie musimy zadbać o pożywne, zdrowe posiłki. Na kółku kulinarnym przygotowaliśmy w tym tygodniu domowe burgery z pieczonym mięsem i ulubionymi, pełnymi witamin dodatkami. Każdy wracał ze szkoły syty i zadowolony.

SUKCES W PIŁCE RĘCZNEJ
GALA CZYTELNICZA
Czytanie książek to wspaniała forma spędzania wolnego czasu. Aby zachęcić dzieci do czytania pani Krystyna Król, nasza szkolna bibliotekarka, zorganizowała akcję czytelniczą. Polegała ona na tym, że wszystkie dzieci z klasy IIa przeczytały samodzielnie wybraną przez siebie książeczkę, wykonały do niej piękną ilustrację i przygotowały krótką wypowiedź na jej temat. Podsumowanie akcji odbyło się 18 marca 2025 r. podczas uroczystej GALI CZYTELNICZEJ. Wszystkie dzieci z klasy IIa z przejęciem prezentowały swoje ulubione książki, zachęcały kolegów do ich przeczytania. To był wspaniały dzień!

RATOWNIK W SZKOLE
„Stayin’ Alive” Bee Gees zabrzmiało dziś dwukrotnie w trakcie przeprowadzania przez ratownika medycznego – pana Remigiusza Lemke – szkolenia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Piosenka ta ma idealny rytm do wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czyli pierwszej pomocy w razie zatrzymania krążenia. Uczniowie klas czwartych, w ramach przygotowań do zdawania egzaminu na kartę rowerową, zapoznali się między innymi z zawartością apteczki oraz udzielaniem pomocy w różnych sytuacjach. Mieli także okazje przekonać się własnoręcznie jak wyczerpujące może być wykonywanie resuscytacji.
Organizatorem spotkania była pani Magdalena Mechlińska. Panu Remigiuszowi raz jeszcze bardzo dziękujemy za poświęcenie swojego czasu i szkolenie uczniów.
BH



