Wycieczka klasy 8a odbyła się w piątek 13 czerwca do Starogardu Gdańskiego, gdzie pod opieką wychowawcy spędzaliśmy ostatnie, wspólne chwile czerpiąc z bogactwa przekazu kinematograficznego oraz ciesząc się z wspólnie spędzonych chwil.


Szkoła Podstawowa im. Ks. Prałata Erharda Staniszewskiego w Śliwicach
– UCZYĆ SIĘ, BAWIĆ SIĘ I ROSNĄĆ RAZEM
Wycieczka klasy 8a odbyła się w piątek 13 czerwca do Starogardu Gdańskiego, gdzie pod opieką wychowawcy spędzaliśmy ostatnie, wspólne chwile czerpiąc z bogactwa przekazu kinematograficznego oraz ciesząc się z wspólnie spędzonych chwil.

Kolejna lekcja zdalna z wyjątkowym fachowcem za nami! W piątek 13 czerwca siódmoklasiści uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez dr inż. Krzysztofa Kanawkę – prezesa zarządu Blue Dot Solutions. Pan Krzysztof w fascynujący i przystępny sposób przeprowadził nas przez świat technologii kosmicznych kładąc główny nacisk na misje księżycowe oraz podróż na Marsa. Końcowa faza lekcji miała formę pracy grupowej i zaangażowała młodzież do współpracy. Spotkanie zorganizowane zostało przez Centrum Nauki Kopernik w ramach „Lekcji nie z tej Ziemi”. Dziękujemy!

„Mama i tata to świat nasz cały. Ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały.” Te słowa wiersza Jadwigi Koczanowskiej były mottem Dnia Rodziny w klasie III b, który odbył się w czwartek 12 czerwca. Dzieci podziękowały swoim wzruszonym rodzicom za silne dłonie taty i ciepłe serce mamy. To było bardzo miłe, pełne dobrych emocji popołudnie.

Środowe, pochmurne popołudnie dla uczniów klasy 6a i ich rodziców było okazją do spędzenia wspólnie czasu i świętowania Dnia Rodziny. W ciepłej atmosferze, pełnej wzruszeń i radości, dzieci wyrecytowały wiersze i śpiewając piosenki wyrażali miłości oraz wdzięczności swoim opiekunom. Następnie, przy aromatycznej kawie i słodkich przysmakach, dzieliliśmy się uśmiechami. Podobnie jak koledzy i koleżanki z klasy równoległej, obejrzeliśmy przygotowaną z fotografii rodzinnych prezentację, która wywołała ciepłe wspomnienia. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne gry i zabawy, gdzie radość mieszała się z odrobiną przyjaznej rywalizacji. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem brali udział w przygotowanych konkurencjach.

Takie sceny na terenie naszej szkoły oznaczają zbliżający się nieuchronnie koniec nauki ósmoklasistów w szkole podstawowej. Dziś trzeci, najdłuższy dzień zdjęciowy. W ujęciach plenerowych nieustannie przeszkadzała wietrzna i deszczowa pogoda, ale większość materiałów udało się stworzyć. Jutro ostatnie, dłuższe sceny będą kręcone w trakcie dyskoteki zakończeniowej.

10 czerwca uczniowie klasy 6b wraz z najbliższymi zgromadzili się w świetlicy szkolnej, w której zorganizowane zostało spotkanie w ramach „Dnia Rodziny”. Uczniowie, z pomocą wychowawcy – pana Piotra Gradowskiego oraz pedagog – pani Kamili Kraińskiej, poruszyli niejedno serce prezentując program słowno-muzyczny oraz nierozstrzygniętą w wyroku rozprawę sądową ukazującą w dowcipny sposób prozę życia w rodzinach, ale także uzupełnianie się w rolach matki oraz ojca. Po występie wyświetlona została prezentacja przygotowana na bazie rodzinnych zdjęć wszystkich uczniów tej klasy. Na zakończenie tej części spotkania wystąpiło czworo uczniów klasy 6b w zabawnej, krótkiej sztuce teatralnej nawiązującej do profilaktyki zdrowotnej, a przygotowanej pod okiem pani Krystyny Król. Dalsza część spotkania miała sportowy charakter, a zatem przeniosła się na teren sali gimnastycznej. Dzieci i rodzice mieli okazję rywalizować w sympatycznych konkurencjach przygotowanych przez wychowawcę. Spotkanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.
Dziękujemy za spotkanie!

Srebrny medal naszych dziewcząt na Mistrzostwach Województwa w Trójboju Lekkoatletycznym w Białych Błotach.
Na starcie stanęły 22 mistrzowskie reprezentacje z całego województwa kujawsko pomorskiego dzięki temu rywalizacja przebiegała na najwyższym poziomie. Trójboistki ze SP Śliwice od początku zawodów aż po ostatni bieg zachowały pełną koncentrację i determinację, a niemal we wszystkich startach poprawiły swoje rekordy życiowe. Dzięki temu zdobywając 717 punktów wywalczyły srebrny medal. Wielki sukces i wielkie gratulacje dla dziewcząt za piękną sportową walkę i wspaniałe rezultaty.

W Rodzinie nie chodzi o to, co mamy. Chodzi o to, kogo mamy.
Dzień Rodziny to wyjątkowe święto i wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu.
Dzieci w swoim programie artystycznym poprzez opisy kwiatów wyrażały swoją miłość i wdzięczność recytując wiersze, śpiewając piosenki i grając na akordeonie. Następnie rodzice szukali portretów swoich rodzin, które namalowały dzieci. Dużą frajdą okazało się czytanie samodzielnie dokończonych przez dzieci zdań o swoich ukochanych mamusiach.
Oglądanie prezentacji zdjęć zebranych przez ostatnie trzy lata pobytu dzieci w szkole było wzruszające. Prezentacja zdjęć odbyła się w trakcie słodkiego poczęstunku. Niespodzianką dla rodziców były złączone serduszka z napisami: Kocham Was!, Jesteście dla mnie najważniejsi!, Dobrze, że jesteście! Również kupony do realizacji w domu ucieszyły rodziców:)
Spotkanie było pełne radości, zaangażowania i wzruszeń. Podziękowanie dla artystów:) z kl.3a Wychowawca: Marzena Pióro

Oj działo się. Obchody Dnia Dziecka odbyły się, w związku z innymi, wcześniejszymi aktywnościami, dopiero w piątek 6 czerwca, ale sądzimy, że warto było poczekać te kilka dni. Obszerna fotorelacja pojawi się w weekend, a na niej zobaczycie eksperymenty z ciekłym azotem, elektrycznością, tworzenie cudownie pachnących mydełek, zabawy kreatywne, zmagania sportowe, wizytę strażaków i wiele więcej! To był intensywny dzień
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=100063611858271&set=a.1332299098900473
