DRUK 3D

Tłusty czwartek już jutro, a my zamiast smażyć pączki pieczemy tabliczki z drukarek 3D. Na zdjęciach breloczki promocyjne naszej szkoły zaprojektowane przez pana Bartka oraz tabliczki wykonane przez uczniów klas piątych.

druk 3d

KINO W GOK

Dzisiejszy seans filmowy dla klas I – III został poprzedzony ciekawą prelekcją na temat kraju, w którym toczyła się akcja filmu – Szwecji. Uczniowie usłyszeli o pięknej przyrodzie tego kraju, osiągnięciach technicznych – wynalezienie przez producentów samochodów Volvo – pasów samochodowych. Poznaliśmy tradycyjne przysmaki szwedzkie – cynamonowe bułeczki i kiszone śledzie. Film „ Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu” przeniósł dzieci w świat dziecięcej przygody, gdzie dobro zawsze wygrywa. To było udane spotkanie ze sztuką filmową.

kino w GOK Śliwice

WALENTYNKI

Walentynki można również świętować na lekcjach matematyki. Przekonali się o tym uczniowie klas czwartych. Serduszkowa kostka do utrwalania tabliczki mnożenia, była dzisiejszym walentynkowym wyzwaniem. Po pełną fotorelację zapraszamy na nasze media społecznościowe 🙂

WALENTYNKI

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

8 lutego obchodziliśmy DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. Wszystkie klasy w naszej szkole sporo dowiedziały się o zachowywaniu bezpieczeństwa w Internecie. Klasy czwarte pod opieką Pani Magdaleny Hulisz brały udział w klasowym escape room’ie pod tytułem AKCJA W INTERNECIE.W ten nietypowy sposób uczniowie na informatyce „wytropili” hakera, który włamał się do szkolnego i-Dziennika i sporo namieszał! Udowodniliśmy mu, że się mylił! W Internecie nikt nie jest anonimowy, a przestępcy nie są bezkarni. Wspólnie odszukaliśmy hakera dzięki licznym poszlakom, które wspólnie rozwiązaliśmy. Po pełną fotorelację zapraszamy na nasz fanpage 🙂

w poszukiwaniu hakera

SUKCESY LEKKOATLETÓW 30.01.2022

Niedziela 30 stycznia 2022 przyniosła sukcesy naszych młodych lekkoatletów na Ogólnopolskim Mitingu pamięci Ireny Szewińskiej w Toruniu. Gabriela Kelsz zwyciężyła w kategorii U12 z wynikiem 4,19 m. Podwójny brąz w kategorii U14 w skoku w dal zdobył Adam Kłopotek. Zmierzył się także w ramach Mistrzostw Województwa Kujawsko-pomorskiego w Lekkiej Atletyce z dystansem 1000m. Wynik 3:21, 57 zapewnił mu w jego premierowym starcie na tym dystansie wicemistrzostwo. Warto dodać, że Adam rywalizował głównie z zawodnikami ze starszego rocznika. W 2010 był 2 w mitingu i 1 w województwie. Wielkie brawa i gratulacje dla naszych uczniów oraz trenera (i fotografa 🙂 ) – Krzysztofa Kozłowskiego. Trzymajmy kciuki 6 lutego za kolejne starty!

zdjęcie z zawodów