PRÓBNA EWAKUACJA

Ewakuacja szkoły!!! …na szczęście to tylko ćwiczenia. Próbna ewakuacja przebiegła sprawnie. Była nie tylko okazją do przećwiczenia w praktyce omawianych z uczniami zasad zachowania w takiej sytuacji, ale także do wyciągnięcia wniosków na przyszłość.

próbna ewakuacja

KOREKTY PLANU OD 2 PAŹDZIERNIKA

Od poniedziałku 2 października następuje korekta planu związana głównie z zajęciami szachowymi (głównie 3c) oraz zaplanowanymi przez kuratorium spotkaniami z dyrekcją (przesunięcie DZ w 3b z piątku na czwartek). Proszę zwrócić także uwagę na drobne korekty sal (HM, 1B wtorek). Plan jest już umieszczony w librusie z datą startu 2 X, a także na sp-sliwice.pl jako pdf do pobrania. Będzie także wisiał od poniedziałku w gablocie przy obsłudze oraz pokoju nauczycielskim.

PLAN KLASOWY – V.14, OD 2 PAŹDZIERNIKA

BH

ŁUCZNICTWO

Wtorkowe zajęcia wychowania fizycznego w klasach starszych miały niecodzienny przebieg, ponieważ gościliśmy na nich trenerów łucznictwa – panią Asię oraz pana Rafała, którzy przeprowadzili w trakcie lekcji zajęcia z wykorzystaniem łuków. Młodzieży zostały zaszczepione podstawy łucznictwa, które mogą być rozwijane na cotygodniowych zajęciach prowadzonych w GOK Śliwice. Zajęcia odbywają się w piątki. To było bardzo interesujące spotkanie prowadzone przez świetnych trenerów zarażających swoją pasją.

https://www.facebook.com/dzikibrzegpl

uczniowie strzelają z łuków

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

Wyrzeźbione dłutem palącego słońca krajobrazy Teksasu zagościły dziś w świetlicy naszej szkoły za przyczyną pana Jakuba Zaremby, absolwenta Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śliwicach. Malownicza narracja, uzupełniona pokazem zdjęć i filmów, przeniosła zasłuchane audytorium za ocean, a słuchacze mieli okazję przekonać się, jak niezbędnym kluczem do samorealizacji jest język angielski. Pan Zaremba nie tylko wprowadził uczniów w świat, do którego drzwi otwiera klucz z języka obcego, ale też podzielił się ze słuchaczami cennymi radami na temat strategii jego uczenia. Spotkanie podsumował wicedyrektor szkoły, pan Bartosz Hulisz, dziękując prelegentowi za przybycie. Wręczając pamiątkowy dyplom, ponownie zachęcił uczniów do nauki i podkreślił rolę znajomości języka we współczesnym świecie.

Spotkanie, zorganizowane przez panie: Emilię Czapską i Joannę Januszewską we współpracy z dyrekcją szkoły, przyniosło wiele materiału do refleksji uczniom klas siódmych i ósmej.

SPOTKANIE UCZNIÓW Z ABSOLWENTEM SZKOŁY

NARODOWE CZYTANIE

W piątkowe popołudnie uczniowie klas 6-8 z szkół podstawowych naszej gminy wzięli udział w „Narodowym Czytaniu” organizowanym przez GBP w Śliwicach. Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Śliwicach, Anna Klinger, powitała zgromadzonych na sali GOK uczniów, dyrektorów szkół, przedstawicieli urzędu gminy w Śliwicach oraz innych, zgromadzonych gości. Przybliżyła krótko sylwetkę autorki, Elizy Orzeszkowej, oraz zarys historyczny powstania jej powieści „Nad Niemnem”, która była tematem przewodnim tegorocznego „Narodowego Czytania” pod patronatem pary prezydenckiej. Prezentacje wybranych fragmentów powieści rozpoczęła w roli narratora pani dyrektor biblioteki, a w rolę osób występujących w pierwszej scenie wcielily się czytając pani wicewójt Katarzyna Daszkiewicz oraz pracownik socjalny Urzędu Gminy w Śliwicach pani Dominika Modrakowska. W kolejnych scenach fragmenty powieści odczytywali uczniowie z szkół podstawowych z Lińska, Śliwiczek oraz Śliwic. Każda, starannie wybrana scena z powieści była wprowadzona krótkim jej wyjaśnieniem przez gospodarza spotkania – panią dyrektor Annę Klinger. W ostatnie czytania fragmentów zaangażowała się przewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pani Izabela Kożuch, oraz skarbnik Gminy Śliwice – pan Andrzej Urbański.

narodowe czytanie w GOK Śliwice - uczestnicy

ZEBRANIA RODZICÓW

Dzień dobry 🙂

Zapraszamy na pierwsze zebrania organizacyjne. Informacje są zamieszczone także w terminarzach danej klasy w dzienniku elektronicznym.

Do zobaczenia!

SPIS TERMINÓW ZEBRAĆ W POSZCZEGÓLNYCH KLASACH

INAUGURACJA 2023/24

W poniedziałek spotykamy się o 9 na sali gimnastycznej (o 8 msza w śliwickim kościele). Po inauguracji uczniowie klas 2-8 udadzą się do swoich sal z wychowawcami, a najmłodszych czeka pasowanie na ucznia. Prosimy wszystkich uczniów o zabranie mocnych siatek lub plecaków w celu zabrania przygotowanych książek.
Plan lekcji jest już udostępniony w edzienniku oraz na www.sp-sliwice.pl
Do zobaczenia
wicedyrektor
Bartosz Hulisz

cytat