LEKCJE BIBLIOTECZNE

Przez ostatnie dwa dni pani Krystyna Król zapraszała uczniów naszej szkoły do biblioteki. Z okazji Dnia głośnego czytania – prezentowała piękne książki. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytanych treści. Aktywnie brali udział w dyskusji na temat wysłuchanych tekstów.

lekcje biblioteczne

SUKCES SPORTOWY

Doskonale spisała się reprezentacja chłopców naszej szkoły w piłce nożnej rocznika 2010 i młodsi na powiatowym turnieju w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnych Zespołów Sportowych, który odbył się 29 września 2022 roku. Na zawodach w których wzięło udział 12 zespołów z całego Powiatu Tucholskiego wywalczyła srebrny medal, ulegając w finale SP. Tuchola nr 2 w rzutach karnych. Rozgrywki w grupie nasi piłkarze przeszli jak burza zwyciężając z SP Cekcyn 5:0 i SP Lubiewo 3:0 i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do półfinału. W walce o finał nasi równie pewnie pokonali SP Gostycyn 6:0. Pierwszy raz listę strzelców wpisał się Paweł Landowski później sześciokrotnie Adam Kłopotek (kapitan) oraz tyleż razy Wiktor Zabrocki i raz Remigiusz Rytlewski.

Świetnie zagrała cała reprezentacja, ale na szczególną pochwalę poza wymienionymi zasłużyli super obrońca Czarek Pstrąg i bramkarz Adrian Wysocki. Rolę selekcjonera pełnił Krzysztof Kozłowski a cennymi radami i opieką wspierał Pan Marek Czapski.

turniej piłki nożnej - sukces, grupa uczniów

WYBORY SU

23 września w Szkole Podstawowej w Śliwicach odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zdecydowaną liczbą głosów wygrała Agata Szumacher, dzięki czemu została Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. 🙂
Drugie miejsce zajęła Zuzanna Chabowska, która została Zastępcą Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. 🙂
Trzecie miejsce przypadło Łucji Bielińskiej, która będzie pełnić funkcję Sekretarza Samorządu Uczniowskiego. )
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy odwagi i chęci do pracy na rzecz szkoły.
Powodzenia
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

wybory su

DZIEŃ JABŁKA

28 września przypada Światowy Dzień Jabłka, który ma na celu promować wspaniałe właściwości odżywcze i smakowe tego owocu. W naszej szkole połączone siły opiekunów i uczniów z Samorządu Uczniowskiego oraz Kółka Chemicznego przeprowadzili akcję promocyjną jabłek oraz produktów z jego zawartością. Zapraszamy do fotorelacji.

dzień jabłka - uczniowie w szkole

WYCIECZKA KLASY 3A

To nie deja vu, a kolejna klasa trzecia dzielnie zmagająca się z kręglami oraz bilardem pod okiem wychowawczyni, pani Iwony Paul oraz pana Krzysztofa Kozłowskiego, który oprócz wskazówek sportowych wykazał się dobrym okiem rejestrując wyprawę na cyfrowej kliszy. Dziękujemy ponownie ośrodkowi „Bory Tucholskie” za sympatyczne przyjęcie i obsługę.

wycieczka klasy 3a

SUKCESY SPORTOWE

Początek jesieni przyniósł ze sobą nie tylko promienie słońca, ale też błysk sportowego talentu i sukcesów, które odnieśli nasi młodzi reprezentanci. W XXXVIII Biegu Borowiaka medale za zajęcie pierwszego miejsca na 400 metrów w swoich kategoriach wiekowych ozdobiły Zofię Kraińską i Weronikę Rzońcę. Drugie miejsce na 800 metrów wywalczył Antoni Kraiński, a udany bieg odnotowała również Anna Schiller. Opiekę merytoryczną sprawował pan Michał Kraiński. Serdecznie gratulujemy

sukcesy sportowe