JASEŁKA

Uczniowie klasy III a pod opieką pani Julii Gołek przygotowali piękne jasełka. Wczoraj swój występ zaprezentowali mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej. Było to wspaniałe, wzruszające wydarzenie. Uczniowie klasy III a i członkowie Klubu Młodego Bohatera pod opieką pani Lucyny Janickiej zanieśli radość i piękne słowo i śpiew do starszych ludzi, którzy czekają na miłe chwile.

Dzisiaj piękny występ mieli okazję obejrzeć uczniowie klas I – III. Dziękujemy za piękny występ.

występ jasełkowy

ZAJĘCIA KULINARNE

zajęcia kulinarne - grupa uczniów

WIZYTA W KOMENDZIE POLICJI

Średniowieczni rycerze w stalowych zbrojach skrzyżowali w poniedziałek broń białą na sali gimnastycznej, stanowiąc preludium tygodnia, a w piątek wizytą w nowoczesnej siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Tucholi zamknęli klamrą kompozycyjną tydzień uczniowie klasy VIIA. Pod opieką pani pedagog, Kamili Kraińskiej oraz wychowawcy, pana Marka Czapskiego uczniowie mieli okazję zapoznać się z wieloma aspektami pracy współczesnych rycerzy w mundurach koloru granatu. Po pełnym wrażeń przedpołudniu nie mogło zabraknąć wymiany refleksji i wniosków podczas wspólnego posiłku w McDonald’s.

wizyta w komendzie policji w Tucholi

KÓŁKO KULINARNE

JD

POKAZY ŚREDNIOWIECZNE

Buzdygan, buława, kolczuga, dyby, młotek rycerski to tylko kilka z wielu atrybutów związanych z czasami średniowiecznymi, które zostały dziś zaprezentowane przez aktorów z grupy „Rekonstrukto”.

Uczniowie mogli poczuć na własnym ciele ciężar kolczugi lub elementów pełnej zbroi rycerskiej, wziąć udział w krótkiej mustrze, pojedynku na miecze, sprawdzić moc uderzeń oddawanych na elementy zbroi oraz tarczy. Odważni sprawdzali swoją wytrzymałość w pojedynku na trzymanie mieczy w powietrzu, a także mogli zostać zakuci w dyby. Pomiędzy obcowaniem z rekwizytami była także okazja poznać zwyczaje i życie w ówczesnych czasach dzięki barwnej opowieści snutej przez prowadzącego pokaz. Żywa lekcja historii w dwóch odsłonach zapadnie na długo w pamięci uczniów.

BH

pokazy rycerskie

BAKCYL PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Zakończyliśmy cykl spotkań dla uczniów klas ósmych w ramach projektu „Bakcyl przedsiębiorczości”. Zajęcia prowadzone były przez niezastąpioną panią Joannę Gwizdałę, która poszerzała wiedzę uczniów w zakresie bankowości, zarządzania własnymi finansami, a także cyberbezpieczeństwa. Dziękujemy!

uczniowie w pracowni komputerowej - zajęcia z przedsiębiorczości