PORZĄDKOWANIE MIEJSC PAMIĘCI

„Przemijamy. Stare ustępuje miejsca nowemu, w ten sposób świat posuwa się naprzód. Ale pamiętajmy o tych, którzy odchodzą – ta pamięć daje im nieśmiertelność…”.

W minionym tygodniu, korzystając ze sprzyjającej, jesiennej aury, uczniowie należący do Szkolnego Klubu Młodego Bohatera, uczniowie z Ukrainy z kl.3 a oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami, wzięli udział w corocznej akcji – porządkowania grobów, na Cmentarzu Parafialnym w Śliwicach. Wszyscy z ogromnym zapałem grabili liście i porządkowali groby oraz cmentarne alejki. Na koniec złożyli na grobach symboliczne znicze, kwiaty i wiązanki oraz wspólnie odmówili modlitwę w intencji zmarłych.

Opiekunowie -Szkolnego Klubu Młodego Bohatera, Samorządu Uczniowskiego oraz wych. kl 3a – Julia Gołek, Lucyna Janicka, Joanna Dietrich oraz Magdalena Wutkowska, dziękują uczniom za poświęcony czas i ogromne zaangażowanie.

uczniowie porządkują miejsca pamięci na śliwickim cmentarzu

ODWIEDZINY W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Uczniowie klasy 1c odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Śliwicach. Młodzi czytelnicy wspólnie z panią bibliotekarką zastanawiali się jak wygląda noc w bibliotece. Co w tym czasie robią postacie z bajek? W trakcie pobytu w bibliotece dzieci wykonały piękne prace plastyczne – dynie jesienią. Na koniec uczniowie ułożyli bajkę pt. „Przygody rybki”. Po powrocie do szkoły dzieci samodzielnie zaprojektowały okładkę do własnej książki. To był miły dzień.

grupa dzieci w bibliotece

WYRÓŻNIENIE NAUCZYCIELA

A dziś suche fakty, które mówią same za siebie. Szkolny Związek Sportowy Województwa Kujawsko – Pomorskiego wyróżnił czterech nauczycieli w naszym województwie. Wśród nich pana Krzysztofa Kozłowskiego. Serdecznie gratulujemy!

nagroda dla Krzysztof Kozłowskiego

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Środa 18 października 2023 roku wywołała poruszenie wśród niektórych uczniów naszej szkoły – zawitał do nas pan policjant Marcin Gornowicz – dzielnicowy z posterunku w Śliwicach. W zajęciach profilaktycznych udział wzięli uczniowie klas siódmych oraz klasy 5a. Poruszane były kwestie związane z demoralizacją, przekleństwami, używkami, w tym epapierosami, nękaniem, stalkingiem oraz ich konsekwencjami. Dzielnicowy podkreślił także istotę posiadania elementów odblaskowych w związku z coraz szybciej zapadającym zmrokiem. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem zadając także pytania.

A w ciągu dnia kilkukrotnie na korytarzach słychać było gromkie 100 LAT śpiewane z werwą przez różne grupy uczniów dla Pana wicedyrektor, który dziś obchodził swoje urodziny. Życzenia złożyli także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. To był dobry dzień.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

To już w najbliższy piątek, sobotę oraz poniedziałek! W piątek i poniedziałek zapraszamy od 7 (najlepiej po porannym szczycie po 8 do 18), a w sobotę od 9 do 13. Elektrośmieci zgodne z poniższą listą można składować w miejscu dawnego szkolnego „komina” na utwardzonym placu. Jest tam wystarczająco dużo miejsca, aby nie trzeba było cofać nawet z przyczepką samochodową.

mapka terenu szkoły - zbiórka elektrośmieci

DZIEŃ DLA ZWIERZĄT

10 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień dla Zwierząt, podczas którego uczniowie SU podjęli inicjatywę zbiórki darów dla schroniska w Bysławiu. W imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły opiekun samorządu przekazał dary zebrane w trakcie zbiórki na rzecz schroniska.

ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT