WARSZTATY GRAFICZNE

Dziś dotarły do nas dyplomy dla naszych uczniów, którzy brali udział w zajęciach organizowanych w trakcie ferii przez GOK Śliwice. Tematyka zajęć uzupełniała nabywane w szkole umiejętności związane z obróbką grafiki, a prowadzone były przez naszego absolwenta – Tomasza Glazę. Uczestnicy zostali także nagrodzeni brawami przez klasę oraz wychowawców. Nabyte umiejętności będą z pewnością przydatne w dalszej drodze życiowej. W warsztatach uczestniczyli: Klaudia Knut (4b), Jakub Janicki (5a), Igor Szwarc (5b), Olga Czapska, Remigiusz Rytlewski, Volodymir Shushkivskyi, Wiktor Zabrocki (6a), Adam Mania (7a) oraz Jakub Żuchowski (8a).

DYPLOMY ZA WARSZTATY GRAFICZNE

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Impreza karnawałowo – walentynkowa uczniów Szkolnego Klubu Młodego Bohatera, uczniów kl. 1 z Ukrainy oraz kl. 2 a. 🥳❤️🥳❤️🥳 Karnawał i Walentynki – to okazja do wspólnej zabawy… To czas radości oraz przyjaźni i życzliwości wobec innych…! I tak uczniowie kl. 1 i 2 bawili się w czwartkowe popołudnie. Zabawie towarzyszyła ulubiona muzyka dzieci, konkursy karnawałowe oraz karnawałowo – walentynkowa zgaduj – zgadula, nagradzana drobnymi niespodziankami. Nie zabrakło też pączków, gorącej czekolady oraz przeróżnych smakołyków walentynkowych. Wszyscy uczestnicy imprezy bawili się doskonale! Następne takie spotkanie już za rok.

ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS I-III

WYSTĘPY W GOK

„To je ridel, to je ticz, to są chòjnë, widłë gnojné” – ten fragment „Kaszubskich nut” zapadł w szczególności w pamięci całej społeczności naszej szkoły, która w dwóch turach wzięła udział w energetycznym występie Zespołu Pieśni i Tańca „Bławatek” z Chojnic. W trakcie występów mogliśmy podziwiać dopracowane stroje całego zespołu, talent wokalny jego członków, zgranie taneczne, a nawet spróbować własnych sił w trakcie tańca oraz testowania gry na dawnych instrumentach. Dziękujemy panu Romanowi Mechlińskiemu, pod dyrekcją i akompaniamentem którego odbyła się ta muzyczna uczta, za zorganizowanie i udział w występach.

WYSTĘPY W GOK

WALENTYNKI

14 lutego w naszej szkole świętowaliśmy walentynki. Nie potraktowaliśmy tego dnia w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.

Klasa VIa zorganizowała „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom i nie tylko, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej. Na lekcjach kartki zostały doręczone do adresatów oraz wykonane pamiątkowe zdjęcie. W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code – ubrania w kolorze czerwonym lub różowym, a szkolny korytarz udekorowano tematycznie. Była możliwość wykonania zdjęcia z rekwizytami w walentykowej fotobudce przez profesjonalną grupę z klasy VIa.

Klub Młodego Bohatera zorganizował walentynowy kiermasz słodkości. Przedstawicielki Samorządu Szkolnego osłodziły wszystkim uczniom ten dzień rozdając lizaki serduszka.

MH

WALENTYNKI - ZDJĘCIA UCZNIÓW W FOTOBUDCE

WSPOMINKI POFERYJNE

W pierwszy dzień po feriach wspominamy mile spędzony czas. Klasy I-III były na seansie filmowym w Goku. Po obejrzeniu filmu pt. „Bella i Sebastian” uczniowie udali się na poczęstunek do restauracji „Pod Sosną”.

Dziękujemy za miłą obsługę i pyszny poczęstunek!

POCZĘSTUNEK W SOŚNIE - KLASY 1-3

REMONTY

Nie zwalniamy tempa kończąc zaplanowane remonty oraz wymiany sprzętów. Odnowiona świetlica prawie gotowa do użytku – pozostały jeszcze piątkowe poprawki i ustawianie wyposażenia. Pojawią się jeszcze panele wygłuszające.

REMONTY W SZKOLE

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, ale życzymy Wam, aby każdy dzień spędzony w globalnej sieci był tym, który przynosi same pozytywy. Bądźcie czujni – w cyberprzestrzeni nie brakuje zagrożeń, o których często wspominamy na lekcjach informatyki i nie tylko. Edukujcie także swoich najbliższych, którzy mogą nieco słabiej radzić sobie w wirtualnym świecie i być podatnymi na zagrożenia. Poniżej garść linków do materiałów edukacyjnych: