ANDRZEJKI

29 listopada – AKTYWNA ŚRODA w SZKOLNYM KLUBIE MŁODEGO BOHATERA 👍!!!

LJ

słodkie andrzejki

WARSZTATY TEATRALNE

Trwają warsztaty teatralne pod kierownictwem charyzmatycznego pana Mirosława Glinieckiego z Teatru STOP. Ich efekty będziemy mogli podziwiać na deskach scenicznych śliwickiego GOK-u już w czwartek.

plakat reklamowy sztuki teatralnej - uczniowie stojący na tle ściany
II Warsztat Teatru STOP w SP w Śliwicach: 27-30.11.2023

KONKURS RECYTATORSKI

Kolejny sukces naszego ucznia Sebastiana Puchalskiego pod opieką pani Lucyny Gornowicz, czyli udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Turniej Słowa” w Bydgoszczy i zajęcie III miejsca. Sebastian zaprezentował balladę „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

UCZEŃ Z DYPLOMEM

DZIEŃ MISIA

Kolejny raz kończymy tydzień akcją włączającą do działania wszystkich uczniów. Samorząd Uczniowski oraz uczniowie kółka chemicznego wraz z opiekunem, panią Magdaleną Wutkowską, osłodzili nam dzień pysznymi pajdami chleba z miodem z okazji „Dnia Pluszowego i Słodkiego Misia.” Uczniowie nawiązując tematycznie przynieśli miękkie, ulubione maskotki. Oprócz nich dzielnie znosili do szkoły kilogramy plastikowych nakrętek, które zostały przekazane na rzecz potrzebujących.

Na jednym z zdjęć przyłapaliśmy misia, który udał się na lekcję informatyki w klasie ósmej. W przerwie pomiędzy obliczeniami kolejnych pozycji budżetu oddawał się relaksowi przy ulubionej bajce

UCZNIOWIE KOSZTUJĄ CHLEB Z MIODEM Z OKAZJI DNIA MISIA

SPOTKANIA Z POLICJANTEM

Kontynuujemy profilaktyczne spotkania z policjantem. Po raz kolejny gościł u nas w szkole pan policjant Marcin Gornowicz. Zajęcia odbyły się w klasach szóstych, 3c i ósmej. Celem wizyty było uświadomienie uczniów jakie konsekwencje płyną z nieprzestrzegania zasad i norm regulujących funkcjonowanie w społeczeństwie. Podczas spotkania policjant poruszył kwestie związane z przemocą w sieci oraz bezpieczeństwem na drodze. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali policjanta, a następnie zadawali pytania, na które funkcjonariusz udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

policjant na lekcji

WIZYTA W ŚWIECIU

Edukacja jeszcze, ale już nie nauka w murach szkolnych. Tak można by z przymrużeniem oka określić dzisiejszą wyprawę poprzez listopadowy krajobraz do Świecia, zorganizowaną dla klas szóstych i siódmych przez panią Wiesławę Pankau we współpracy z panią Katarzyną Mazurkiewicz z dodatkowym wsparciem opiekunów: pani Joanny Januszewskiej i pana Marka Czapskiego. Uczniowie mieli nie tylko okazję zapoznać się z dziełem wieszcza narodowego „Dziady” częścią drugą i przedstawionymi przez niego dylematami, ale też zintegrować się przy wspólnym posiłku, a potem zobaczyć z zewnątrz odrestaurowywany zamek krzyżacki w Świeciu. Ważnym elementem dzisiejszego wyjazdu była edukacja teatralna, czyli nie tylko nauka umiejętności percepcji sztuki, ale również kształtowanie znajomości zasad właściwego zachowania się w teatrze. Powracających do domu uczniów powitały na śliwickiej ziemi promienie słońca, podsumowując dobre nastroje młodych teatromanów.

grupa uczniów na wycieczce w Świeciu

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Listopadowe piątki upływają nam pod znakiem warsztatów, występów oraz innych atrakcji. Trzeci piątek listopada naznaczył się w naszych głowach ogromem ważnych informacji o zdrowiu przekazanych na spotkaniu z dietetykiem, a w żołądkach pysznymi goframi z zdrowymi dodatkami. Gofry serwowali uczniowie kółka biologiczno–chemicznego oraz SU przy wsparciu logistycznym rodziców (dziękujemy!). Atrakcje koordynowała pani Magdalena Wutkowska, która zaprosiła panią dietetyk, absolwentkę naszej szkoły – Karinę Szynderłatę. Uczniowie mieli okazję usłyszeć o zdrowych i szkodliwych składnikach naszych codziennych posiłków, a także destrukcyjnym wpływie napojów energetycznych oraz używek. Zdrowa dieta wielokrotnie była tematem lekcji biologii, jednak warto mówić o tym jak najczęściej. Uczniowie klas siódmych na lekcjach biologii wykonali projekty na temat zdrowego odżywiania: pokarm – budulec i źródło energii , higiena i choroby układu pokarmowego oraz występowanie i niedobór witamin i soli mineralnych w organizmie.

spotkanie z dietetykiem

ZAJĘCIA KULINARNE

W poniedziałek na zajęciach kulinarnych pani Joanny Dietrich gościem specjalnym była utalentowana kulinarnie pani Elżbieta Wilkowska z Lińska, która instruowała uczniów jak wykonać deser oraz sałatkę owocową. Na degustację została zaproszona pani dyrektor, pan wicedyrektor, pani sekretarka oraz panie z obsługi szkoły. To było pyszne zakończenie dnia.

ZAJĘCIA KULINARNE - SALA PRZYGOTOWAWCZA