DZIEŃ WODY

Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku, obchodzone corocznie na świecie 22 marca. Ma ono przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety – obecnie ok. 800 milionów osób – cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Ten dzień celebrowany był również w naszej szkole. Uczniowie klasy 7a na lekcjach chemii poznali właściwości wody, główne źródła zanieczyszczeń, jej rolę w przyrodzie, a co najważniejsze, jak racjonalnie gospodarować jej zasobami. Podsumowaniem ich działań było wykonanie projektów o wodzie, z którymi można się zapoznać na holu naszej szkoły. Serdecznie zachęcam.
Magdalena Wutkowska

dzień wody - przygotowywanie przez uczniów plakatów

TAJNA MISJA W SZKOLE

Nasi zdolni matematycy z klas piątych na zajęciach koła matematycznego rozwiązali wszystkie zadania tajnej misji. Zdobyli kod do specjalnego sejfu, dzięki czemu na nowo został uruchomiony szkolny dzwonek na przerwy.

koło matematyczne - zadania, tajna misja

WYCIECZKA 7A DO TORUNIA

Klasa 7a wyruszyła we wtorkowe przedpołudnie na podbój piernikowej stolicy świata – Torunia – który, poza słodkościami, obfituje w ciekawe i rozwijające wiedzę miejsca. Uczniowie zapoznawali się z bogactwem stanowisk edukacyjnych w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, zagłębiali w tajniki kosmosu w planetarium, a na zakończenie podnieśli poziom endorfin w trakcie seansu Shazam! w Cinema City.

WYCIECZKA KLASY 7A DO TORUNIA

KOLEJOWA WYPRAWA DO BYDGOSZCZY

Wiosenna wyprawa Klubu Młodego Bohatera do Bydgoszczy. Drugi dzień wiosny, 22 marca, uczniowie KMB spędzili na całodniowej wycieczce w Bydgoszczy. Wyprawie tej, towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji i atrakcji. Pierwszą z nich była jazda pociągiem oraz innymi środkami komunikacji miejskiej-tramwajem i autobusem. Głównym punktem programu wycieczki był dwugodzinny pobyt grupy w bydgoskim Centrum Zabaw i Trampolin-Park 17. Tam wszystkie dzieci bawiły się doskonale skacząc na trampolinach, pokonując tory przeszkód na dmuchanych zjeżdżalniach i wspinaczkowych ścianach oraz przedzierając się sprytnie, przez laserowe labirynty. Była to dla wszystkich uczestników niezapomniana lekcja wychowania fizycznego. Poza tym, uczniowie mieli też okazję pospacerować po Starym Rynku oraz głównych ulicach Bydgoszczy. Był też czas na dobre jedzonko i inne przyjemności. „Super wyprawa!!! Już nie możemy doczekać się następnej…” – jednomyślnie stwierdziły dzieci, podczas drogi powrotnej.
Opiekun i organizator: Lucyna Janicka

pociąg - wyprawa klubiku do Bydgoszczy

BIBLIOTEKA

Wielu z nas wypożycza już książeczki od dawna, ale dzisiaj zostaliśmy uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Opiekun naszej książnicy pani Krystyna Król przygotowała dla nas zagadki o bohaterach baśni i wierszyków dla dzieci oraz pasjonującą krzyżówkę. Pani bibliotekarka poinstruowała nas jak należy obchodzić się z wypożyczoną książką aby służyła wszystkim uczniom naszej szkoły przez długi czas. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymaliśmy zakładki i naklejki. Po przyjściu do klasy nie mogliśmy oderwać się od książeczek.😃 Przecież czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła, jak powiedziała Wisława Szymborska…

AM

wizyta w bibliotece

KONKURS RECYTATORSKI

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca, uczniowie klas I-III reprezentowali naszą szkołę w turnieju recytatorskim „O Pióro Jana Brzechwy” w Tucholi. Laureatami konkursu zostali w kategorii klas I Nowakowska Oliwia I miejsce, w kategorii klas II Nowakowska Maja I miejsce, w kategorii klas III Rajca Oskar I miejsce, Różek Fabian II miejsce. Wyróżnienia otrzymali Brzuchalski Ksawery oraz Kornel Spychalski. Gratulujemy i życzymy wielkich sukcesów !!!

konkurs recytatorski w Tucholi

WYCIECZKA KLAS 3 I 4

Spektakl „O rybaku i złotej rybce” stał się wydarzeniem integrującym cztery klasy – dwie trzecie oraz dwie czwarte, które w środowe przedpołudnie wyruszyły dwoma pojazdami w kierunku chojnickiego centrum kultury.

wycieczka klas trzecich i czwartych

DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

Stokrotka to symbol zrozumienia i solidarności z chorymi na depresję. 23 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, która jest tematem przewodnim działań w naszej szkole w bieżącym tygodniu. Dzisiaj, 22 marca, odwiedziła nas pani doktor Katarzyna Chabowska, która przybliżyła ten trudny, ale i ważny temat zgromadzonej młodzieży z klas siódmej i ósmych. Podsumowaniem działań będą piątkowe godziny wychowawcze, a także treści przekazywane za pomocą plakatów na terenie szkoły, z którego relację umieścimy w weekend. Koordynatorką działań jest pani Magdalena Wutkowska.

spotkanie dla klas 7 i 8 dotyczące depresji