SUKCES

W Nadleśnictwie Zamrzenica odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Doskonale spisał się w nim Seweryn Andrearczyk zajmując w finale trzecie miejsce. Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w następnej edycji za rok. Krzysztof Kozłowski

sukces, konkurs

DZIEŃ ZIEMI

26 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani na zielono. W nagrodę za aktywność, a więc ubranie się na zielono, uczniowie otrzymali bon umożliwiający zwolnienie z pisania wybranej kartkówki, sprawdzianu lub pracy klasowej. Z całej szkoły zostały wybrane osoby, które ubrały się najciekawiej. Za swoją kreatywność otrzymają nagrodę. Za pomoc bardzo dziękuję Samorządowi Uczniowskiemu, który sprawdził poszczególne klasy i dokonał wyboru najbardziej kreatywnych uczniów. Tego dnia zorganizowane zostaną następujące akcje:1. Akcja pod hasłem „Podaj łapę.” Odpowiedzialne za akcję były klasy 7b i 7c. Uczniowie zbierali karmę oraz sprzęt niezbędnych do opieki nad zwierzętami dla schroniska w Bysławiu. Dzieci sprzedawały również ciasta i ciasteczka na rzecz schroniska. W akcji zebraliśmy ponad 700 złotych. 2. Miała miejsce również inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy 7a na temat niszczycielskiej działalności człowieka w stosunku do Ziemi oraz Quiz z nagrodami na temat wiedzy ekologicznej. Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom, obsłudze szkoły, nauczycielom i oczywiście dyrekcji za pomoc w zrealizowaniu Dnia Ziemi. Szczególne podziękowanie dla klasy 7a za wspaniałe przedstawienie i uczniom 7b i 7c za szczególne wsparcie w realizacji Dnia Ziemi. Dziękujemy wszystkim 🙂Magdalena Wutkowska

dzień ziemi

DNI OTWARTE

W dniu 20 kwietnia 2022 roku uczniowie klas ósmych wyjechali do Tucholi, aby poznać ofertę edukacyjną dwóch szkół średnich: Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych oraz zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych. Pobyt w drugiej placówce zakończył radośnie wspólnymi tańcami. Opiekunem i organizatorem wyjazdu była nasza niezastąpiona pani pedagog – Maria Mazurkiewicz.

ORGANIZACJA RUCHU

W związku z powrotem do szkoły po przerwie świątecznej oraz niebezpiecznymi pod kątem bezpieczeństwa sytuacjami na drogach dojazdowych prosimy przyjrzeć się proponowanej organizacji ruchu w okolicy szkoły. Czerwoną strzałką oznaczyliśmy główny kierunek wejścia osób dojeżdżających. Prosimy zatrzymywać się w zielonych sektorach, unikać czerwonych. Strefa niebieska służy do odstawiania rowerów, a pomiędzy rozpoczęciem a zakończeniem zajęć uczniowie nie mają tam przebywać (pozostawiają rano rower i udają się do budynku). Szczegóły wyjaśnią jeszcze wychowawcy na spotkaniach w środę 20 kwietnia.

organizacja ruchu przy szkole na widoku z drona

BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARSTWACH ROLNYCH

Panie: Monika Senska i Małgorzata Sieg-Aderjahn z oddziału KRUS w Sępólnie Krajeńskim zapoznały wczoraj uczniów z klasy VB i VIIB z zasadami bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym, a następnie uczniowie klasy VIIB mieli okazję wziąć udział w małym quizie. Opiekę podczas spotkań sprawowały panie: Magdalena Hulisz i Joanna Januszewska. A prezentacja na pewno przyczyni się do bardziej bezpiecznych zachowań podczas przebywania w gospodarstwie rolnym.

bezpiczeństwo - spotkanie

DNI OTWARTE – NOWODWOREK TUCHOLA

„Czy to idący wybiera drogę, czy droga idącego?” Adekwatnie do tych słów Gartha Nixa nie mogą być tego pewni także uczestnicy dzisiejszej wyprawy pod opieką pani pedagog, Marii Mazurkiewicz. 26 uczniów klas ósmych wzięło udział w X Nowodworskim Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi. Uczniowie nie tylko spotkali się z dyrektorem szkoły, który przedstawił ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny, ale również brali udział w lekcjach oraz zwiedzali szkołę. W konkursie interaktywnym na podsumowaniu spotkania Kamil Tryc zajął pierwsze miejsce, a Weronika Pajonkowska drugie. Gratulujemy!

DNI OTWARTE NOWODWOREK