MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZYTULANIA

Podobno człowiek potrzebuje czterech uścisków dziennie, żeby żyć. Pięciu, żeby być szczęśliwym i dwunastu, żeby się rozwijać. Przytulanie wytwarza hormony szczęścia, które powodują zanik agresji interpersonalnej i spowalniają proces starzenia się komórek. Kierując się tymi spostrzeżeniami obchodziliśmy dzisiaj, 31 stycznia, Międzynarodowy Dzień Przytulania. Było wesoło. 🙂 Uczniowie przyszli ubrani na czerwono, bądź różowo. Na korytarzach i w klasach można było zauważyć, że dzień przyniósł uczniom wiele pozytywnej energii. Uczniowie kółka biologiczno-chemicznego i SU częstowali wszystkich lizakami.

Przytulajmy się 🙂

MW

międzynarodowy dzień przytulania - rozdawanie lizaków od samorządu

SUKCES SPORTOWY

Wygrana naszych szczypiornistek w Ćwierćfinale Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci w Kęsowie.

Po bardzo wyrównanej walce z bardzo renomowanym zespołem Szkoły Podstawowej w Świekatowie nasze dziewczęta przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Do przerwy walczyliśmy bramka za bramkę 4:4, w długiej połowie dzięki poprawieniu skuteczności w ataku wynik zatrzymał się na 13:8. Gratulacje dla całej drużyny za wspaniałą sportową walkę i awans do półfinału wojewódzkiego.

KKo

DRUŻYNA DZIEWCZĄT NA SALI GIMNASTYCZNEJ

KONKURS WIEDZY O PATRONIE

Jak co roku, od ponad 20 lat, uczniowie klas IV przystąpili w dniu Imienin Szkoły do Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Pani Krystyna Król. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali odpowiednio:

I miejsce: Sergiusz Szamocki i Wiktor Kolaska
II miejsce: Filip Lipkowski
III miejsce: Agata Czapska

Zwycięzcom gratulujemy. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a także słodką niespodziankę ufundowane z środków Rady Rodziców.

rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o patronie - grupa uczestników

SUKCESY SPORTOWE

Złoto srebro brąz i jedno tuż za podium miejsce, to dzisiejszy dorobek śliwickich lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-pomorskiego w Toruniu. (20 stycznia 2024). Złoty medal w biegu na 600m i brązowy za skok w dal z fenomenalnym PB 5,51 wzbogaciły dorobek Adama Klopotka. Srebro w skoku w dal wywalczył w ostatniej próbie Adrian Wysocki przeskakując Adama o 1cm. Świetny start zaliczył też Antoni Kraiński poprawiając swój rekord w biegu na 600m na 1:48,46 i zakończył rywalizację na czwartym miejscu. Czarek Pstrąg w dniu swoich urodzin zrobił sobie prezent poprawiając swój rekord w biegu na 60m i skacząc w dal 5.11m co dalo dzisiaj szóste miejsce HMWKP. Gabrysia Kelsz mocno poprawiła swój czas w biegu na 300m. Wszyscy nasi zawodnicy tradycyjnie zasłużyli na słowa uznania za piękną sportową walkę i postawę. Serdecznie dziękuję Panu Michałowi Michał Kraińskiemu za wsparcie logistyczne i merytoryczne.
trener: Krzysztof Kozłowski

sportowcy na podium

KONKURS MATEMATYCZNY

W grudniu 2023 roku chętni uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w konkursie „Matematyczny Kalendarz Adwentowy” – tym razem w wersji on-line. Zadania były codziennie rano umieszczane na szkolnej stronie Facebooka. Uczniowie musieli rozwiązywać zadania systematycznie i do 5 stycznia dostarczyć rozwiązania swojemu nauczycielowi od matematyki w formie dowolnej. Zadania nie były łatwe, więc tym większe brawa dla wszystkich za zdobycie bardzo dobrych wyników.

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni ocenami z matematyki oraz upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Oto lista nagrodzonych uczniów:

klasa 4a: Magda Sroka, Filip Lipkowski
klasa 4b: Agata Czapska
klasa 5b: Zosia Hulisz, Weronika Rzońca, Sebastian Puchalski
klasa 6a: Zuzia Chabowska, Mateusz Konwalski, Łukasz Koziński
klasa 6b: Lena Andrearczyk, Igor Wysocki
Klasa 7b: Damian Rzepka, Jakub Kolasiński, Julia Węsierska, Oliwia Cherek
Klasa 8a: Maja Mechlińska, Jan Wutkowski

Dziękuję nauczycielom matematyki: Katarzynie Śmiałowskiej, Renacie Szynderłata oraz Magdalenie Hulisz za pomoc podczas sprawdzania poprawności dostarczonych prac konkursowych.

Gratuluję uczestnikom i życzę dalszych sukcesów!

Organizator konkursu – Magdalena Mechlińska

KONKURS MATEMATYCZNY - UCZESTNICY