MECZPOL

29 lutego piątka naszych ósmoklasistów pod opieką pana Piotra Gradowskiego wzięła udział w tradycyjnych zmaganiach w ramach czerskiego MECZPOL’u.

drużyna uczniów w trakcie konkursu

SUKCESY NAUCZYCIELI

Nasi nauczyciele, głodni aktywności, w trakcie ferii działają, między innymi, sportowo. Brawo panie Krzysztofie 🙂 Czas ferii zimowych żegna nas piękną, słoneczną pogodą, a jutro naładowani energią wracamy ochoczo do szkoły. Do zobaczenia!

medale
dyplom

KÓŁKO KULINARNE

Jeżeli macie ochotę na małe co nieco, to zawsze możecie pójść za przykładem dzieci z kółka kulinarnego pod opieką pani Agnieszki Masalon i przygotować gofry lub pizzerki, a następnie zjeść je w miłym towarzystwie

dzieci przy pracy nad ciastem

WALENTYNKI

Walentynki (ang. Valentine’s Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Wikipediowa definicja święta została nieco rozszerzona i zrealizowana w naszej szkole o tydzień wcześniej. Uczniowie mieli okazję wyrazić swoją sympatię do koleżanek i kolegów wrzucając do specjalnej skrzyneczki kartki z miłymi słowami, które w ostatni dzień przed feriami zostały dostarczone do adresatów. Akcję organizowali uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią – panią Małgorzatą Myśliwiec-Spychalską.

tablica z serduszkami

FERIE

Pierwszy, wypełniony po brzegi atrakcjami, dzień ferii już za nami. Tradycyjnie odbył się podwójny turniej e-sportowy (zaininicjowany jeszcze w czasach gimnazjalnych). Rozgrywki w dwóch salach trwały 5 godzin i wzbudziły wiele emocji wśród 36 uczestników. Akcję koordynował wicedyrektor Bartosz Hulisz wspomagany przez panią Kamilę Kraińską.

Pod okiem pana Romana Mechlińskiego w atrakcjach związanych, między innymi, z tworzeniem i sterowaniem robotów brały udział dwie grupy młodszych uczniów. Kolejna grupa udzielała się sportowo w sali gimnastycznej, a prawie stu uczniów w trakcie rozgrywek wzmacniała pysznymi kanapkami ekipa kulinarna pod przewodnictwem pani Joanny Dietrich, Agnieszki Masalon oraz Joanny Januszewskiej.

Salę GOKu na projekcji filmowej zapełnili młodsi uczniowie (pod opieką nauczycieli wczesnoszkolnych), którzy następnie posilili się w restauracji „Pod Sosną”. To był intensywny dzień.

uczniowie grający na dużym ekranie

ATRAKCJE W FERIE

Dzień dobry 🙂

Przypominamy zestaw naszych aktywności na pierwszy dzień ferii. Przypisania na zajęcia zgodnie z listami, na które zapisywaliście się przez ostatnie dwa tygodnie u prowadzących poszczególne atrakcje.

Turniej esport – rozpoczynamy o 9, proszę przybyć kilkanaście minut wcześniej na odprawę przedstartową. Fifowcy – sala 406 (awaryjnie 405, jeśli konsola nie zepnie się z rzutnikiem), CSowcy 409. Kurtki zostawiamy na przygotowanych wieszakach po wejściu do szkoły.

Poczęstunek kółka kulinarnego:

– 9:30 sportowcy
– 10:00 pierwsza, kończąca grupa u pana Romana
– 10:30 – 11:30 wolni w danej chwili esportowcy
– 12:00 druga grupa pana Romana

Do zobaczenia!

rozpiska atrakcji w ferie

DBI – PODSUMOWANIE

Podczas zajęć informatycznych w ostatnim, przedferyjnym tygodniu roboczym tematyka zajęć związana była z zachowaniem bezpieczeństwa oraz zagrożeniami czyhającymi w Internecie. Na lekcjach odbywały się wymiany doświadczeń, pogadanki dostosowane do wieku grupy, prace plastyczne, a także testy sprawdzające świadomość zagrożeń.

Najmłodsi dodatkowo tworzyli rysunki tematyczne, klasy 4-5 plakaty oraz animacje (kompilacja kilku znajduje się w komentarzach). Najstarsze grupy miały okazję poznać wiele historii opowiedzianych przez wicedyrektora o konkretnych sytuacjach utraty przez użytkowników kont, zasobów (także finansowych), ale także sposobów na zapobieganie im w dalszym, dorosłym życiu. Uczmy i ostrzegajmy siebie nawzajem, nie bądźmy lekkomyślni, włączmy, tak gdzie się da, nie tylko uwierzytelnianie dwuetapowe, ale przede wszystkim myślenie. No i bezpieczne, różne hasła to podstawa.

A w związku z rozpoczynającymi się feriami życzymy odpoczynku, także od cyberprzestrzeni. Bądźcie bezpieczni!

tablica - dzień bezpiecznego internetu, zasady podstępowania

ALPAKI

Dobro wraca – pod takim hasłem prowadziliśmy niedawną akcję pomocową dla Huberta. Dzisiaj dobre duszyczki sprawiły, że na terenie naszej szkoły pojawiły się cudowne alpaki – szef Kokolino, Mieszko i Pepino. Nasi najmłodsi milusińscy mieli okazję dowiedzieć się co nieco o zwyczajach, zobaczyć ubrania utkane z ich wełny, pogłaskać zwierzątka oraz nakarmić je marchewkami.

Dziękujemy!

uczniowie głaskający alpaki

PIŁKA RĘCZNA

„Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki… ” Słowa Paula Michaela Zulehnera przyświecały dziś naszym dzielnym drużynom, reprezentującym szkołę w Mistrzostwach Powiatu Tucholskiego w Piłce Ręcznej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Kęsowie. Dziewczęta wywalczyły zaszczytne drugie miejsce, a chłopcy awansowali do ćwierćfinału wojewódzkiego w Bydgoszczy 8 marca. Zmierzą się tam ze zwycięzcami powiatu aleksandrowskiego, chełmińskiego oraz miastem Bydgoszcz. Opiekunami naszych drużyn byli ich nauczyciele wychowania fizycznego, panowie Marek Czapski i Piotr Gradowski. Gratulujemy odważnych marzeń i trzymamy kciuki za dalszą walkę.

drużyny piłki ręcznej na boisku