POKAZY ŚREDNIOWIECZNE

Buzdygan, buława, kolczuga, dyby, młotek rycerski to tylko kilka z wielu atrybutów związanych z czasami średniowiecznymi, które zostały dziś zaprezentowane przez aktorów z grupy „Rekonstrukto”.

Uczniowie mogli poczuć na własnym ciele ciężar kolczugi lub elementów pełnej zbroi rycerskiej, wziąć udział w krótkiej mustrze, pojedynku na miecze, sprawdzić moc uderzeń oddawanych na elementy zbroi oraz tarczy. Odważni sprawdzali swoją wytrzymałość w pojedynku na trzymanie mieczy w powietrzu, a także mogli zostać zakuci w dyby. Pomiędzy obcowaniem z rekwizytami była także okazja poznać zwyczaje i życie w ówczesnych czasach dzięki barwnej opowieści snutej przez prowadzącego pokaz. Żywa lekcja historii w dwóch odsłonach zapadnie na długo w pamięci uczniów.

BH

pokazy rycerskie