PORZĄDKOWANIE MIEJSC PAMIĘCI

„Przemijamy. Stare ustępuje miejsca nowemu, w ten sposób świat posuwa się naprzód. Ale pamiętajmy o tych, którzy odchodzą – ta pamięć daje im nieśmiertelność…”.

W minionym tygodniu, korzystając ze sprzyjającej, jesiennej aury, uczniowie należący do Szkolnego Klubu Młodego Bohatera, uczniowie z Ukrainy z kl.3 a oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami, wzięli udział w corocznej akcji – porządkowania grobów, na Cmentarzu Parafialnym w Śliwicach. Wszyscy z ogromnym zapałem grabili liście i porządkowali groby oraz cmentarne alejki. Na koniec złożyli na grobach symboliczne znicze, kwiaty i wiązanki oraz wspólnie odmówili modlitwę w intencji zmarłych.

Opiekunowie -Szkolnego Klubu Młodego Bohatera, Samorządu Uczniowskiego oraz wych. kl 3a – Julia Gołek, Lucyna Janicka, Joanna Dietrich oraz Magdalena Wutkowska, dziękują uczniom za poświęcony czas i ogromne zaangażowanie.

uczniowie porządkują miejsca pamięci na śliwickim cmentarzu