DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto ustanowione w 2011 roku, aby uczcić pamięć tych, którzy po zakończeniu II wojny światowej kontynuowali walkę o niepodległą i suwerenną Polskę. Tego dnia tradycyjnie razem z innymi delegacjami uhonorowaliśmy bohaterów tych dni składając kwiaty pod pomnikami znajdującymi się na terenie Nadleśnictwa Woziwoda, w Leśnictwie Zielony Dół oraz w Zwierzyńcu. Upamiętniono tam ostatnią podróż Danuty Siedzikówny ps. „Inka”.

W szkole starsze klasy wzięły udział w przygotowanym przez klasę 6b pod kierownictwem pani Magdaleny Mechlińskiej występie przypominającym wydarzenia i bohaterów z ówczesnych czasów. Apel uświetniły występy „Wokalinu” przygotowane przez pana Romana Mechlińskiego.

Spotkanie domknęła pani dyrektor, Danuta Zaremba, przypominając o najcenniejszych wartościach takich jak wolność, honor, patriotyzm.

uczniowie w trakcie apelu