PIERWSZA POMOC

18 kwietnia gościem w naszej szkole był wykwalifikowany ratownik medyczny – Pan Remigiusz Lemke. Klasy czwarte wzięły udział w ciekawych zajęciach, przeprowadzonych w ramach przygotowania do uzyskania karty rowerowej. Uczniowie zdobyli cenne informacje i wskazówki, które mogą w przyszłości przyczynić się do uratowania komuś życia. Pan Remigiusz przypomniał wiadomości zdobyte na zajęciach technicznych, takie jak: numer alarmowy, poprawne wezwanie pomocy, zakres udzielania pomocy przez osoby małoletnie. Pod czujnym okiem Pana ratownika dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy: usztywniania i bandażowania złamanej kończyny, opatrywania głowy. Dziękujemy Panu Remigiuszowi za poświęcony nam czas i przekazanie tak cennej i bardzo potrzebnej wiedzy.

ratownik medyczny uczy zasad pierwszej pomocy uczniów klas czwartych