JASEŁKA

Co składa się na istotę Świąt Bożego Narodzenia? Nie tylko głębokie przeżycia duchowe, ale także nieuchwytne fluidy, unoszące się teraz dookoła nas: zapach świerku, dźwięk dzwoneczków, czy biel opłatka, którym dzielimy się z najbliższymi. Święta niosą ze sobą przede wszystkim dar przebaczania i to szczególnie mocno podkreślała dyrektor naszej szkoły, pani Danuta Zaremba, odnosząc się do fenomenu, który ma miejsce nie tylko w społeczności klasowej oraz szkolnej, ale także w naszych domach.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale przez to, czym dzieli się z innymi. Ten cytat z Jana Pawła II wybrzmiał dziś w murach Gminnego Ośrodka Kultury podczas jasełek, przygotowanych przez klasę VIIIC pod opieką wychowawcy, pana Tomasza Warczaka, który zadbał nie tylko o scenariusz oraz grę aktorską, ale także o oprawę multimedialną. Społeczność szkolna pod opieką wychowawców, którzy sprawowali dziś przez cały dzień czujny nadzór nad swoimi wychowankami, miała okazję obejrzeć historię stereotypowej polskiej rodziny, która przygotowuje się do wigilii, a na ich progu pojawiają się różni goście od ukraińskiej matki z dzieckiem na ręku po biało-błękitnego anioła, który wzbudził największy aplauz widowni. Pod koniec padły życzenia w dwóch językach.

Pani dyrektor, dziękując panu Tomaszowi oraz klasie VIIIC za trud i profesjonalizm, włożony w przygotowania, złożyła wszystkim życzenia na nadchodzące Święta i Nowy Rok. Życzenia te padły wcześniej też w klasach, gdzie dzielono się opłatkiem, spożywano namiastkę wieczerzy wigilijnej, czy wymieniano symbolicznymi upominkami. W czasie Świąt Bożego Narodzenia, w blasku migoczących świec i przy słowach kolęd świat jakby trochę zwalnia, tak jak dziś w naszej szkole…

JJ

JASEŁKA - PRZEMAWIA PANI DYREKTOR DANUTA ZAREMBA