SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

Wyrzeźbione dłutem palącego słońca krajobrazy Teksasu zagościły dziś w świetlicy naszej szkoły za przyczyną pana Jakuba Zaremby, absolwenta Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śliwicach. Malownicza narracja, uzupełniona pokazem zdjęć i filmów, przeniosła zasłuchane audytorium za ocean, a słuchacze mieli okazję przekonać się, jak niezbędnym kluczem do samorealizacji jest język angielski. Pan Zaremba nie tylko wprowadził uczniów w świat, do którego drzwi otwiera klucz z języka obcego, ale też podzielił się ze słuchaczami cennymi radami na temat strategii jego uczenia. Spotkanie podsumował wicedyrektor szkoły, pan Bartosz Hulisz, dziękując prelegentowi za przybycie. Wręczając pamiątkowy dyplom, ponownie zachęcił uczniów do nauki i podkreślił rolę znajomości języka we współczesnym świecie.

Spotkanie, zorganizowane przez panie: Emilię Czapską i Joannę Januszewską we współpracy z dyrekcją szkoły, przyniosło wiele materiału do refleksji uczniom klas siódmych i ósmej.

SPOTKANIE UCZNIÓW Z ABSOLWENTEM SZKOŁY