SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Listopadowe piątki upływają nam pod znakiem warsztatów, występów oraz innych atrakcji. Trzeci piątek listopada naznaczył się w naszych głowach ogromem ważnych informacji o zdrowiu przekazanych na spotkaniu z dietetykiem, a w żołądkach pysznymi goframi z zdrowymi dodatkami. Gofry serwowali uczniowie kółka biologiczno–chemicznego oraz SU przy wsparciu logistycznym rodziców (dziękujemy!). Atrakcje koordynowała pani Magdalena Wutkowska, która zaprosiła panią dietetyk, absolwentkę naszej szkoły – Karinę Szynderłatę. Uczniowie mieli okazję usłyszeć o zdrowych i szkodliwych składnikach naszych codziennych posiłków, a także destrukcyjnym wpływie napojów energetycznych oraz używek. Zdrowa dieta wielokrotnie była tematem lekcji biologii, jednak warto mówić o tym jak najczęściej. Uczniowie klas siódmych na lekcjach biologii wykonali projekty na temat zdrowego odżywiania: pokarm – budulec i źródło energii , higiena i choroby układu pokarmowego oraz występowanie i niedobór witamin i soli mineralnych w organizmie.

spotkanie z dietetykiem