GALA CZYTELNICZA

A ponieważ nie ma to jak książka w deszczowe popołudnie, wracamy wspomnieniami do gali czytelniczej, która odbyła się przed długim weekendem w naszej bibliotece, królestwie pani Krystyny Król. Audytorium stanowiły tym razem klasy pierwsze pod opieką wychowawczyń, pań: Lucyny Czapskiej i Iwony Paul oraz pani Magdaleny Gronek. Nie zabrakło gorącego aplauzu i nagród. Mamy nadzieję, że to początek fascynacji na całe życie:)

gala czytelnicza w bibliotece szkolnej

TAŃCE

28 maja 2024 roku oddaliśmy hołd największemu z Polaków – świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II. Poprzez taniec i piosenkę uczciliśmy ważne wydarzenia związane z Jego pontyfikatem. Papież zostawił nam całe dziedzictwo – wiary, miłości, nadziei i pokoju. Ciągle na nowo uczymy się życia od naszego Rodaka. ,,Nie lękacie się otworzyć drzwi Chrystusowi” – to słowa, które mogą stać się mocą pięknego i twórczego życia. Niech przez Jego wstawiennictwo spłynie na nas Boża Łaska. W przedstawieniu wzięły udział klasy pierwsze, drugie, piąte oraz szóste. Uczniowie, którzy brali udział w Konkursie Biblijnym otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Proboszcza Andrzeja Kossa.

Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim zaangażowanym, a w szczególności panu Romanowi Mechlińskiemu oraz ks. Dawidowi Szczeblewskiemu.

Joanna Dietrich

KONKURS – JĘZYK ANGIELSKI

Zachmurzone niebo i niosący ulgę po ostatnich upalnych dniach deszcz towarzyszył porannym zmaganiom piąto- i szóstoklasistów, którzy wzięli udział w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego pod opieką pań: Emilii Czapskiej i Joanny Januszewskiej. Tematyka konkursu oscylowała wokół krajoznawstwa europejskiego obszaru anglojęzycznego, a wyniki już niebawem…

uczniowie w trakcie konkursu z języka angielskiego

KARTA ROWEROWA

To właśnie dzisiaj uczniowie klas czwartych, po rocznym przygotowaniu w ramach zajęć techniki, zdali ostatni egzamin na kartę rowerową. Część praktyczną, czyli jazdę rowerem oraz obsługę techniczną roweru, sprawdzał pan Roman Mechliński, który niedawno ukończył kurs na egzaminatora w bydgoskim WORDZIE. Uczniowie poradzili sobie znakomicie. Znają zasady bezpiecznej jazdy.

Gratulacje oraz ważne słowa na temat bezpieczeństwa na drodze przekazała na zakończenie pani Joanna Gwizdała, wręczając upominki (odblaski) z Banku Spółdzielczego w Śliwicach.

Szerokiej i bezpiecznej drogi, Drodzy Uczniowie!

grupa uczniów biorąca udział w egzaminie na kartę rowerową

SUKCESY SPORTOWE

Trzy złota, srebro, brąz i jedno 4. miejsce naszych lekkoatletów na Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży w Lekkiej Atletyce Indywidualnej w Świeciu nad Wisłą.

Medalowy dorobek otworzył w swoim debiucie w skoku wzwyż Marcel Dietrich. Chwilkę po nim ze zwycięstwa mógł się cieszyć Adrian Wysocki, który pokonał konkurentów w skoku w dal z wynikiem 5,52. Zaledwie 13 cm bliżej lądował Czarek Pstrąg tym samym zajmując trzecie miejsce. Chwilkę później kolejne złoto wywalczył Adam Kłopotek w biegu na dystansie 1000m. Na koniec nasza sztafeta szwedzka nie dała szans rywalom zwyciężając zdecydowanie swoją serię i całą konkurencję z przewagą dwóch sekund. To był piękny, baardzo słoneczny dzień. Byliście fenomenalni.

sportowcy z medalami na podium

WYCIECZKA KLASY 1A

27 maja 2024 r. klasa I a wyjechała na wycieczkę do Wymysłowa. W tym pięknym miejscu dzieci zwiedziły Muzeum Kultury Indian Ameryki Północnej im. Sat-Okha. Pan przewodnik w interesujący sposób opowiadał o życiu i zwyczajach Indian. Pokazał dzieciom przedmioty, które miały ogromne znaczenie dla Indian, ułatwiały im życie, usprawniały pracę. Po zwiedzaniu muzeum mali turyści spędzali czas obserwując sarenki, bawiąc się na placu zabaw, jedząc pyszny obiad i kupując pamiątki.

grupa uczniów klasy 1a w trakcie wycieczki

ZESTAWY RATOWNICZE

Nowy tydzień rozpoczynamy od informacji o doposażeniu naszej placówki w dwa zestawy ratownicze LifeVac. Jeden z nich zakupiliśmy z własnych środków, a drugi jest darem od rodzica po zeszłotygodniowej akcji ratowniczej, związanej z zadławieniem się ucznia (Dziękujemy, panie Marcinie!). Miejmy nadzieję, że pozostaną nieużywane, ale w razie potrzeby jeden z nich jest w pokoju nauczycielskim, a drugi w świetlicy szkolnej – warto zapamiętać.

szkolne zestawy ratownicze lifevac

FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

Finał Miejski Czwartków Lekkoatletycznych im. Mariana Woronina w Tucholi dał dużo radości naszym lekkoatletom. Podsumowanie edycji jesiennej i wiosennej przyniosło efekty w postaci medali we wszystkich kategoriach wiekowych. Przed nami XXX już finał krajowy w Łodzi. Najbardziej wytrwali będą mogli zmierzyć się na łódzkim stadionie z najlepszymi zawodnikami z całego kraju.

ekipa uczniów Czwartków Lekkoatletycznych

3D / ROBOTYKA / SZACHY

Działo się 🙂 Na ostatniej dwugodzinnej turze informatycznych zajęć dodatkowych grupy starszej w tym roku szkolnym przekrój podejmowanych działalności uczniowskich był bardzo szeroki. Od tradycyjnego projektowania 3d, przez montaż filmów, uzupełnianie zaległości z montażu dźwięku, programowania, grafiki, arkuszy kalkulacyjnych, projektowania stron internetowych aż do pojedynków szachowych. Dziękuję za wspólne zajęcia, wymianę doświadczeń i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Bartosz Hulisz

uczniowie w trakcie informatycznych zajęć dodatkowych