KONKURS MATEMATYCZNY

Szkolny konkurs matematyczny „Matematyka w fotografii”.

Konkurs polega na wykonaniu fotografii przyrody, krajobrazu, żywej lub martwej natury oraz zatytułowaniu w taki sposób, by zdjęcie i opis nawiązały do wybranego zagadnienia matematycznego. Temat zagadnienia można potraktować dosłownie np. symetria, ułamki zwykłe, wielościany itp. (lub inny, na który wpadniecie). Każdy uczeń może wykonać jedno zdjęcie wraz z opisem, które nie było nigdzie wcześniej publikowane.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII.

Prace należy przesłać na maila: zadaniamh@o2.pl do 31 maja 2023 roku. Proszę podać w tytule maila nazwę konkursu, plik zatytułować imieniem, nazwiskiem i klasą. W treści maila należy podać tytuł pracy.

Każdy uczestnik konkursu zostanie nagrodzony oceną z matematyki, a laureaci I, II i III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe.

Zapraszam do udziału.

Magdalena Hulisz