WSPOMNIENIE PANI DYREKTOR GRAŻYNY WILKOWSKIEJ

Trzeci dzień czerwca był wyjątkowy nie tylko ze względu na przepiękną pogodę, która po wielu deszczowych i chłodnych dniach wywołała uśmiech i radość. Uśmiech, radość, ale i nostalgia oraz odrobina łez nie były obce goszczącym w śliwickim GOK-u najbliższym zmarłej w 2020 roku pani dyrektor Grażyny Wilkowskiej. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Śliwicach przygotowali, pod czujnym okiem pań Krystyny Król, Lucyny Janickiej oraz Joanny Dietrich wspieranych technicznie przez pana Romana Mechlińskiego, wspomnienie wieloletniej pani dyrektor naszej szkoły. Wspomnienie połączone zostało z programem artystycznym przybliżającym postać patrona, księdza prałata Erharda Staniszewskiego, którego imieniem została obdarzona szkoła właśnie z inicjatywy pani Grażyny. Nie zabrakło wielu wyjątkowych wspomnień, zdjęć, fragmentów filmowych z głosem pani Grażyny, który w szczególności wzruszył członków rodziny. Ze sceny do przygotowanych przez prowadzących wspomnień dołączyli z własnymi zaproszeni goście: zięć pani Grażyny – Michał Szymanek wraz z mamą – przyjaciółką pani Grażyny, córka Agata Lewandowska, przewodniczący Rady Gminy Śliwice Zbigniew Zwoliński oraz pani dyrektor Mariola Pawelska.

Mąż upamiętnionej pani Grażyny Wilkowskiej – Szymon Wilkowski – podziękował wszystkim zaangażowanym i złożył na ręce mamy pani Grażyny, pań przygotowujących wspomnienie oraz obecnej pani dyrektor – Danuty Zaremby kwiaty.

uroczystość w GOK
 Śliwice