PATRON GMINY

6 listopada 2022 roku zapisze się w historii jako jeden z najważniejszych dla naszej gminy. Tego dnia nadano naszej gminie patronat św. Huberta.

Wydarzenie było okazją do wyłonienia zwycięzców spośród laureatów konkursu plastycznego „Św. Hubert Błogosławi Gminę Śliwice”. Nagrody wręczył ks. Biskup – Ryszard Kasyna oraz Mistrz Bractwa Świętego Huberta – Zenon Dejnowski. Pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Andrzej Rogowski z klasy VI b, drugie zdobył Tymoteusz Dąbrowski, natomiast trzecie przyznano Pawłowi Konwalskiemu. Wyróżnienia otrzymały: Daria Koszucka z naszej szkoły i Alicja Kozłowska ze szkoły w Lińsku.

Nagrodę otrzymała również uczennica. naszej szkoły z klasy Va – Zuzanna Chabowska, która podczas Balu Wszystkich Świętych wyróżniła się swoim strojem postaci św. Huberta.

10 listopada 2022 roku pozostali uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie plastycznym o św. Hubercie otrzymali od leśników- organizatorów konkursu drobne podarunki.

Uczniowie bardzo licznie uczestniczyli w konkursie, przekazaliśmy do Gminnego Ośrodka Kultury ponad siedemdziesiąt prac plastycznych.

patron gminy - święty Hubert, występy