3 MAJ

W przeddzień majowej przerwy odbyły się dwa apele z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Pierwszy z nich przygotowali uczniowie z klas drugich wraz z wychowawcami. Występ rozpoczął się narodowym tańcem – polonezem. Następnie rozbrzmiewały wiersze i proza, których treść tematycznie była związana z omawianym świętem. Słowo przeplatały patriotyczne pieśni na czele z narodowym hymnem.

Klasy starsze w osobnej odsłonie przygotowanej przez uczniów klasy 5a pod opieką wychowawcy, pana Michała Kraińskiego, po odśpiewaniu hymnu przybliżyły nam najważniejsze wydarzenia związane z uchwaleniem drugiej na świecie, a pierwszej w Europie konstytucji. Apele podsumowała w krótkich przemówieniach pani dyrektor Danuta Zaremba dziękując uczniom

i nauczycielom za zaangażowanie oraz podkreślając istotę tego święta, a przede wszystkim możliwość życia i kształcenia się w wolnym kraju w otoczeniu rodziny.

Spotkanie uczniów klas młodszych było okazją do ogłoszenia wyników dwóch konkursów: matematycznego (organizowanego przez panie Iwonę Paul i Ewę Rydzkowską-Kołaczyńską) oraz ortograficznego (Małgorzata Nowak). Laureatami zostali:

MATEMATYKA – uczniowie klas drugich:

I miejsce – Cyprian Topoliński oraz Grzegorz Wilkowski
II miejsce – Filip Szamocki
III miejsce – Sebastian Grugiel

MATEMATYKA – uczniowie klas trzecich:

I miejsce – Tymon Podlewski
II miejsce – Maja Nowakowska
III miejsce – Julia Gwizdała

MISTRZ ORTOGRAFII – uczniowie klas trzecich:

I miejsce – Klara Węsierska
II miejsce – Zofia Kraińska