MIKOŁAJKI

Największe prezenty ukryte są w naszych sercach… Ta świąteczna melodia otoczyła woalem tęsknoty i podekscytowania grudniową knieję, w której obok chatki babci Zielonego Kapturka toczyło się życie. Leśne istoty, składające się na witraż flory i fauny lokalnej społeczności, zawiązały intrygę, której celem było uchronienie babci przed złym wilkiem. Na szczęście, dzięki leśnikowi babcia w międzyczasie udała się do lekarza, a zły wilk został unieszkodliwiony dzięki pasji Zielonego Kapturka do zadawania wnikliwych pytań. Pełen wdzięku i fantazji spektakl w otoczeniu baśniowej przyrody przygotowali młodzi aktorzy z kółka teatralnego pod skrzydłami pani Krystyny Król. Dodatkowe słowa uznania należą się rodzicom, autorom i współautorom kostiumów. O oprawę muzyczną zadbały zespoły: Fleciki pod batutą pani Lucyny Czapskiej i Wokalin pod opieką pana Romana Mechlińskiego, który zadbał o oprawę multimedialną całości. Wszystkie te zespoły działają w naszej szkole, co, gratulując uczniom i nauczycielom, podkreśliła dyrektor szkoły, pani Danuta Zaremba.

Pani dyrektor potwierdziła również bardzo dobre zachowanie uczniów przed świętym Mikołajem, który przygotował dla nich drobne upominki we współpracy z Radą Rodziców. A przedstawienie mogło zostać przedstawione szerszemu audytorium dzięki gościnności śliwickiego Domu Kultury. Panująca tam atmosfera ciepła, roziskrzona blaskiem świątecznych światełek, pozostanie z nami na długo… A w fotogalerii oprócz zdjęć z dwóch występów umieszczamy także kilka migawek z terenu naszej szkoły.

mikołajki