IMIENINY SZKOŁY

Dziś, trzynastego stycznia, obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Patrona naszej szkoły. O godzinie ósmej całą społeczność szkolna w galowych strojach odśpiewała na sali gimnastycznej szkolny hymn. Pani dyrektor, Danuta Zaremba, w krótkim przemówieniu przypomniała zgromadzonym uczniom bieg ścieżki życiowej naszego patrona. Następnie na środek sali zostali poproszeni uczniowie odnoszący w ostatnich tygodniach znaczne sukcesy zarówno na polu sportowym, humanistycznym jak i informatycznym.

Następnie uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu z pszczelarzem, panem Bogdanem Landowskim, którego miodowa pasja jakże była bliska sercu wspominanego dzisiaj księdza prałata. Pan Bogdan przybliżył uczniom tajniki ula, produkcji miodu, opieki nad pszczołami. Zainteresował także ciekawostkami z życia tej małej społeczności. Widzieliście, że w ulu może mieszkać nawet 80 000 pszczół, na słoik miodu potrzebny jest zbiór pyłku z miliona kwiatów lub czym jest piegrza? 🙂

Przez kilka przerw nasze wspaniałe panie z obsługi częstowały wszystkich chętnych uczniów kanapkami z miodem. Pani Krystyna Król zorganizowała konkurs wiedzy o patronie w postaci zarówno analogowej jak i cyfrowej (na zdjęciach uczniowie wypełniający test elektroniczny). Zwieńczeniem dnia była wizyta przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego przy grobie księdza prałata.

IMIENINY SZKOŁY