WYCIECZKA

W dniu 14 marca 2023 roku grupa uczniów ukraińskich wybrała się wraz z opiekunami na wycieczkę krajoznawczą na pogranicze Kociewia i Kaszub. Pierwszym celem wyprawy były Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”. Jest to bardzo nowoczesna fabryka porcelany, największa w Polsce i jedna z największych w Europie. Następnie uczniowie udali się do Garczyna na Farmę Strusi Afrykańskich. Strusie można było obserwować z bliska i uzyskać wiedzę na temat życia, hodowli, zwyczajów tych pięknych ptaków. Na koniec w hotelu „Wrota Kaszub” wszyscy zjedli smaczny obiad oraz otrzymali słodkie niespodzianki. Przy hotelu znajduje się mini-zoo, a zwierzęta takie jak konie, daniele, osiołki, kozy, lama sprawiły dużo radości uczestnikom wycieczki.

wycieczka na kociewie i kaszuby